Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Опалення скрапленим газом.

Опалення скрапленим газом

  Якщо до вашого будинку ще не проведений газ, але в недалекому майбутньому він буде. Або у вас невелика дача і ви хочете опалювати її. То тимчасово або навіть постійно ви можете використовувати скраплений вуглецевий газ.

  Все газове обладнання - котли, конвектори можуть працювати на скрапленому газі. Тільки це обладнання потрібно переоснастити. Всі виробники газового обладнання передбачають переобладнання його на роботу на скрапленому газі, оснастивши його спеціальними форсунками. Якщо до будинку підведуть магістральний природний газ, то скраплений можна зробити як резервний.

   В систему опалення скрапленим газом входять резервуари для скрапленого газу - це балони або газогольдерні баки, трубопроводи, контрольно вимірювальні прилади, редуктор тиску, запірна арматура. Резервуарами для скрапленого газу можуть бути звичайні газові балони. Вони дешевші та прості в монтажі.

  При невеликих обсягах, використання газових балонів буде найкращим варіантом. Ви можете в систему підключати паралельно і до 10 балонів. Але по техніці безпеки в будинку може бути тільки 1 балон. Решта повинні зберігатись в окремому приміщенні, або в металевих шафах біля будинку.

  Але якщо ваш будинок великий то краще використовувати спеціальні резервуари - газгольдери, які потрібно розмістити біля будинку. Якщо вони розміщуються в приміщенні, то відстань до будинку має бути не менше 20 метрів. Це приміщення повинно добре провітрюватися. У приміщенні, де розміщені газгольдери, повинна бути плюсова температура, для того щоб скраплений газ добре випаровувався. Якщо він буде погано випаровуватись, то не буде вистачати тиску для нормального горіння його в газовому пальнику.

Газогольдерний бак

  В основному газгольдери розміщують під землею на відстані більше ніж 10 метрів до будинку. І щоб скраплений газ добре випаровувався, бак повинен знаходиться на глибині нижче промерзання грунту. А щоб грунтові води не видавлювали бак, його прикріплюють до бетонної плити, яка покладена під ним.

  Газогольдерні баки заповнюються більше ніж на 85%, таке заповнення дає необхідне випаровування зрідженого газу. Газогольдерні баки бувають вертикального і горизонтального виготовлення. Баки горизонтального виконання по продуктивності випаровування скрапленого газу кращі, тому що площа більша.

  Якщо випаровування скрапленого газу слабке, то потрібно передбачити установку випарника. Випарники повинні мати автоматичне відімкнення на випадок підняття тиску скрапленого газу в газогольдерних баках. Запірна арматура у газогольдерного бака повинна знаходиться на поверхні для нормального доступу до неї.

   Приблизний розрахунок обсягу бака такий. На нашій широті при використанні котла потужністю 30 кВт, і при роботі з повним навантаженням витрата палива приблизно 5 л/г. І з цього бака об'ємом 3 000 літрів вам вистачить приблизно на постійну роботу котла на 20 діб. Оскільки він працює не постійно, то календарний час роботи збільшується приблизно в 2-3 рази.

  Система газопостачання в балонах скрапленим газом дуже широко використовується в Європі у зв'язку з великою економією.

Системы отопления