Системы отопления

Здешевлення системи опалення будинку.

Изоляция труб.

  Під здешевленням системи опалення будинку, слід розуміти не тільки використання дешевого палива, а також потрібно враховувати все для зменшення всіх інших витрат, і також раціональне використання цього тепла та енергоносіїв. У даній статті ми перерахуємо всі витрати, що впливають на здешевлення опалення.

  Найпершим вимогою - це утеплення самого приміщення. Через стіни, стелю та підлогу втрачається дуже багато тепла. Особливо в старих приміщеннях, де вони ще будувалися за старими технологіями. У той час коли вони будувалися, не було ще сучасних утеплюючих матеріалів. Тому для здешевлення опалення ви повинні утеплити будинок згідно стандартів і технологій, і не економити на матеріалах. До роботи потрібно поставитися відповідально і провести утеплення дуже якісно.

  Іншою вимогою щодо здешевлення опалення, є зменшення витрат в самих мережах опалення. Потрібно ізолювати труби, по яких проходить теплоносій через побутові приміщення, які не потрібно обігрівати. Це можуть бути гаражі, майстерні, підвали або інші приміщення призначені для інших господарських цілей. Тобто, в яких ви не проводите дуже багато часу, і не потрібно там тепла. Чим товстішим шаром ізоляції ви покриєте труби, тим краща буде ізоляція, і менші будуть втрати тепла. Також дуже добре потрібно ізолювати труби що проходять в підлозі і в стінах. Потрібно ізолювати циркуляційні насоси, клапана та інші прилади, змонтовані на цих трубах.

Регулятор температури.

  На кожному радіаторі потрібно поставити регулятор температури. За допомогою його, ви зможете регулювати потік теплоносія в радіатор, і тим самим регулювати температуру в приміщенні, коли воно нагріте на даний час, і коли там не потрібно такої температури.

  Програматор встановлений в систему опалення, дозволить вам програмувати температуру на час, залежно від вашої потреби в ній. Він дозволяє знижувати температуру, коли нікого немає в приміщенні. А коли ви будете, то він сам включить котел, і нагріє приміщення до потрібної вам температури у визначений і потрібний для вас час.

  Потрібно використовувати в системі опалення циркуляційний насос. Він дозволить більш ефективно використовувати радіатори. При звичайній циркуляції в системі, теплоносій повільно циркулює по системі. І щоб прогрівати батареї, потрібно більше часу чекати, і ставити велику кількість радіаторів. Тому доцільно використовувати циркуляційний насос. Він буде прокачувати теплоносій, і батареї будуть використовуватися на повну потужність.

Экран для батареї.

  На стіну за радіаторами потрібно прикріпити екран, який відбиватиме тепло від стіни. Екран потрібно ставити з алюмінієвої фольги, яка прикріплена на основу з пінопласту. Тільки металева фольга найефективніше відбиває тепло, на відміну від плівки, покритої дзеркальним екраном. А пінопласт ізолює батарею від стіни, щоб радіатор не віддавав тепло стіні.

  При використанні котла для твердого палива, потрібно поставити показник тяги, яким ви зможете регулювати тягу. І тим самим регулювати швидкість згоряння палива, коли у вас теплоносій нагрітий до потрібної температури і його більше не потрібно нагрівати.

  Потрібно використовувати по можливості закриту систему опалення. Вона не дає утікати теплу і випаровуватися теплоносію з розширювального бака.

  При монтажі або модернізації системи опалення, потрібно передбачити установку додаткових котлів, що дасть вам можливість використовувати різні види палива. Це може бути газ, тверде паливо, електрика. А також сонячні колектори для підігріву води в зворотній подачі в котел теплоносія.

  Коли ви встановлюєте котел на газ то найкраще встановлювати конденсаційний котел. Він більш раціонально спалює газ, тобто його ККД набагато вищий ніж у звичайних газових котлах.

Системы отопления