Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Видалення повітря з системи водяного опалення.

Автоматический воздухоотделитель.

  Коли в системі опалення є повітря, то система працює погано. Радіатори не прогріваються повністю, система шумить і з'являється корозія металевих частин системи. А тому потрібно повітря з системи видалити.

  В системі опалення повітря може появлятись з різних причин. Основною причиною появи повітря в системі це наявність повітря у воді, якою ми наповнюємо систему. Ця причина не залежить від того, якою водою ми наповнює. Воду взято з водопроводу або з власної свердловини.

  Труби з поліпропілену та поліетилену мають властивість пропускати кисень з повітря. Тому для системи опалення труби роблять з антидифузійним покриттям. Повітря може потрапляти при неправильному наповненні системи. Система повинна наповнюватись повільно, щоб повітря могло повільно видалятись з системи. При швидкому наповненні, повітря у вигляді бульбашок газу потрапляє у воду, і тим самим створює також пробки.

  Повітря в системі опалення небажане з декількох причин. Система погано працює, батареї повністю не нагріваються і не використовуються на повну потужність. У тих місцях, де є повітря батареї холодні і приміщення не прогрівається. Завоздушенна система шумить, клекоче і видає тріск. Всі ці шуми не дуже приємні для слуху.

  Ще одним поганим наслідком завоздушенної системи є корозія. Вона проявляється через деякий час. Після розпаду кисню з'являється карбонат кальцію і магнію, які осідають у вигляді каменю і вуглекислого газу, який створює агресивне середовище. Повітря в системі також погано впливає на роботу насоса. Підшипники ковзання насоса змащуються водою. І коли потрапляє повітря, то з'являється сухе ковзання і тертя. І воно може привести до пошкодження кілець насоса або валу.

Ручной воздухоотделитель.

  Кожна система опалення забезпечується обладнанням для видалення з неї повітря. Воздуховідділювачі бувають звичайні та автоматичні. Якщо у вас велика система опалення, то найкращим варіантом є установка багатоступінчастої системи видалення повітря. Вона дозволяє видаляти повітря з кожної групи пристроїв окремо.

  На котлах встановлюється автоматичний воздуховідділювач. Якщо є розподільники, то на них встановлюється ручний воздуховідділювач. На стояках воздуховідділювачі встановлюються на самих найвищих точках. На кожному радіаторі також встановлюється ручний воздуховідділювач.

  Ручні воздуховідділювачі виготовляються невеликих розмірів. Вони встановлюються на торцях радіаторів. При видаленні повітря вони відкручуються за допомогою викрутки або ключа. У них низька продуктивність, і тому вони використовуються для місцевого і періодичного видалення повітря.

  Автоматичні воздуховідділювачі працюють самі без втручання людини. У них висока продуктивність. Залежно від типу, вони встановлюються горизонтально або вертикально. А недоліком є те, що вони чутливі до забруднення, і тому їх потрібно часто чистити.

  Якщо система змонтована правильно, тобто на кожній окремій ділянці встановлено вентилі, то відключати можна окремі ділянки, на яких потрібно зробити ремонт. Перекривши вентилі біля радіатора, ви можете відключити конкретний радіатор і при цьому, не спускаючи воду з цілої системи. Тим самим при наповненні системи, вам потрібна менша кількість води і тим самим менше повітря потрапить в систему.

  У кожній системі опалення встановлені манометр, відтинаючий і зливний вентилі. І коли ви видаляєте повітря, то повинні спочатку перевірити тиск води в системі. Нормальний тиск має бути в межах 2-3 бари. Якщо він менший, то воду потрібно добавити до потрібного тиску. І тільки після цього відкрити воздуховідділювач на розподільнику, стояку і радіаторі.

  Якщо система була правильно заповнена і повітря стравлено з неї, то періодичне видалення повітря з системи буде не складним. Головне що потрібно буде тиск тримати в нормі відповідно до показання манометра. Якщо все це буде виконуватися, то система буде служити вам справно і тривалий час.

Системы отопления