Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Важливі питання при підборі газового котла.

  При монтажі системи опалення завжди виникає питання: який обрати котел? Настінний або підлоговий? Двоконтурний або одноконтурний? Конденсаційний або звичайний? У місцях, в яких є природний газ найчастіше використовують газові котли. Вони популярні тим, що вони практичні і не дорогі в експлуатації і процес горіння автоматизований.

  Вибір моделей дуже великий, а тому варто заздалегідь уважно ознайомитися з інформацією на сайті на цю тему. Потрібно ретельно прорахувати потребу в тепловій енергії, і особливо в гарячій воді, а тільки потім підбирати котел, який краще буде вам підходити. А також проконсультуватися у фахівців з монтажу і продавців котлів.

Вибираємо одно - або двоконтурний котел?

Одноконтурний котел.

  Одноконтурний котел гріє теплоносій тільки для системи опалення. Двоконтурний котел гріє як для системи опалення, так і для гарячого водопостачання завдяки вбудованому теплообміннику. У одноконтурних котлів немає теплообмінника для нагрівання води для гарячого водопостачання.

  Для приготування одноконтурним котлом води для ГВП використовують накопичувальний резервуар, тобто бойлер. Для такого випадку потрібно придбати ще необхідні вузли для нормального його функціонування. Підлогові одноконтурні котли, необхідно ще додатково оснащувати: розширювальним баком і циркуляційним насосом, запобіжним клапаном. Для всього цього потрібно додаткове місце для їх розміщення.

  Враховуючи розмір такого котла і комплекту додаткового оснащення - його рекомендують встановлювати в окремому приміщенні. Котел з вбудованим бойлером і з усім обладнанням займає менше місця, і тому його можна розмістити на кухні. При монтажі одноконтурного котла з усім пристосуванням потрібно виконати більше роботи, ніж при монтажі двоконтурного котла.

  Двоконтурний котел це шафка невеликого розміру. Все додаткове обладнання вже вбудовано в ньому. І тому він монтується на стіні і займає небагато місця. Цей котел використовується для невеликих приміщень, у яких забір води знаходиться недалеко від котла, і як правило, воду не забирають дві або більше особи. Тобто в будинку одна ванна, яка знаходиться поруч з кухнею і вода буде швидше подаватися до крана, чим зменшиться витрата води.

  Якщо ванна знаходиться далеко від кухні то газовий котел краще розмістити в тому місці, де найчастіше береться гаряча вода, тобто на кухні. Тоді менше треба буде чекати, поки гаряча вода потрапить в кран. Якщо відстань між котлом і змішувачем, перевищує 7 м, а тому час очікування на гарячу воду стає занадто великим. У будинку з двома (або більше) ванними кімнатами, краще встановлювати котел з бойлером який забезпечить достатньою кількістю гарячої води.

  При виборі котла враховують також його вартість. Так, наприклад двоконтурні котли коштують дешевше, ніж їх одноконтурні в повному комплекті з бойлером.

  

Підлоговий котел або настінний?

Настінний котел.

  В основному сучасні газові котли виготовляються для будинків на одну родину, і тому вони компактні за розмірами, що дозволяє їх вішати на стіну. Винятком є котли з вбудованим бойлером великої ємності і високої потужності (більше 30 кВт). Деякі фірми ще випускають підлогові котли невеликі за розміром.

  Підлогові котли з вбудованим бойлером та іншим обладнанням - це настінні котли, всі агрегати яких розміщені в одному великому корпусі. Якщо ємність бойлера понад 100 л, а габарити і вага котла великі, тому їх неможливо навішувати на стіну. Вони по вигляду нагадують холодильник, що складається з котла, окремого бойлера та іншого обладнання. А на вигляд вони більш привабливі, тому що всі з'єднання разом з оснащенням приховані в одному корпусі. А тому підлоговий котел разом з вбудованим бойлером підходить для використання великої кількості гарячої води, - крім того, його можна встановлювати не тільки в котельні, а також, можна в коморі або майстерні.

  Підлогові котли без бойлера по конструкції відрізняються від настінних відсутністю у них металевого теплообмінника - він виготовлений з чавуну. Тому він більший і важчий, ніж теплообмінник настінних котлів, але служить також довше. Котли з чавунним теплообмінником за вартістю дорожчі. Враховуючи те, що в них чавунний теплообмінник, а тому їх рекомендують встановлювати в будинках зі старими системами опалення, в яких необхідно замінити старий неефективний котел на новий більш ефективний. За рахунок великого теплообмінника і класичної конструкції, такі котли краще працюють зі старими системами.

  Перевагою таких котлів є компактні розміри і невисока ціна. Настінний двоконтурний котел (з вбудованим проточним водонагрівачем, без бойлера), це за розмірами невеликий навісний кухонний шкаф. Тобто повністю укомплектована котельня, з розширювальним баком, циркуляційним насосом і запобіжним клапаном. Отже, він підходить для невеликого будинку або квартири, в яких мало місця на установку великого обладнання.

  Якщо у вас є окреме приміщення - котельня, то кращим варіантом буде установка настінного котла в комплекті з підлоговим бойлером. А також там можна встановити котли з настінним бойлером, ємність якого менша ніж 100 літрів. Такі котли з бойлерами, ємність яких менше ніж 100 літрів виробляються також і настінними.

Звичайний або конденсаційний?

Конденсаційний котел.

  Звичайні котли, при спалюванні палива, не використовують повністю всю енергію. Частина енергії, що іменується прихованим теплом, виходить разом з водяною парою, та іншими продуктами згоряння в димохід. Щоб повністю використовувати це приховане тепло, необхідно охолодити гази і пару до більш низької температури. Це роблять конденсаційні котли.

  ККД конденсаційних котлів приблизно на 10% вище, від звичайних котлів, і вони на стільки споживають менше палива для обігріву приміщення. А тому опалення будинку таким котлом обходиться дешевше. Але вони значно дорожчі, ніж звичайні котли. Хоча ціни на газ дозволяють економити на цьому за певний проміжок часу.

Обслуговування котлів.

  Газові котли не потребують особливого обслуговування. Після установки і настройки потрібних параметрів котли всіх типів і параметрів, протягом усього сезону опалення працюють без безпосередньої участі людини. Тільки перед початком експлуатації в черговому опалювальному сезоні для котлів треба зробити технічне обслуговування. Суть обслуговування котла полягає, в його чищенні, і перевірці правильного функціонування всіх систем. Під час технічного обслуговування ретельно перевіряється система відводу продуктів згоряння і чиститься димохід.

Регулятори.

Регулятор температури.

  Для економної і комфортної експлуатації котла необхідно встановити регулятор температури. Найпростіший метод регулювання це механічний термостат, який включає пальник котла, якщо температура теплоносія падає нижче мінімального встановленого значення, і вимикає, якщо це значення перевищує.

  Набагато більше функцій управління мають програмовані електронні термостати, вони програмують установку певної температури на певний час доби. А найбільш точне управління роблять погодні регулятори з датчиком з зовні. Вони змінюють температуру теплоносія, враховуючи зовнішню температуру і особливо ефективні вони в інерційних системах, тобто в системі підлогового обігріву. Вони підтримують найвищий ККД і економічну роботу котла.

  Простота обслуговування котла в основному залежить від типу регулятора. Так як звичайні котли призначені для споживачів з не дуже високими доходами, а тому виробники пропонують більш прості і дешеві регулятори в комплекті з котлом.

  Якщо ви хочете поліпшити і спростити обслуговування котла, то можете додатково придбати автоматику з великим набором функцій:
  це погодне регулювання і програмування температури,
  настройка температури в приміщеннях на певний час дня з врахуванням вихідних днів,
  незалежне керування кількома опалювальними контурами (наприклад, радіаторами та підлоговим обігрівом),
  спільна робота з сонячними колекторами під час нагріву води для ГВП.

  Налагодження та регулювання найбільш технічно просунутих регуляторів не дуже складне. У них автоматично відбувається перехід із зимового часу на літній час і навпаки. А є й різні функції, що дозволяють економити енергію (такі як режим "Відпустка"). Вони забезпечують комфорт мешканцям будинку і вводяться в дію натисненням лише однієї кнопки.

  При виборі котла звертайте увагу на сервісне обслуговування і придбання запасних частин. Тому що в разі поломки котла під час сильних морозів, ремонт необхідно виконувати швидко, щоб вода не замерзла. Тому при покупці потрібно вибирати котел від фірм, які користуються гарною репутацією та їх котли якісні.

© Copyright © 2018 by otoplenie.inffomax.com

Всі права захищені.

Дозволяється републікація матеріалів сайту в інтернеті з обовязковим вказуванням ссилки на сайт otoplenie.inffomax.com

і із сcилкою на автора матеріалу (вказуванням автора цього сайту.)

Системы отопления