Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Важливі питання для вибору системи опалення.

Зберігання палива.

  Вибираючи систему опалення свого будинку, ви повинні враховувати паливо, яке ви будете використовувати. Повинна бути можливість його вільно купувати і зберігати певну кількість часу. Якщо це тверде паливо - то це буде вугілля, деревина, паливні брикети, дрова або інші тверді відходи, які підходять для опалення. Це тверде паливо краще зберігати в окремому сухому приміщенні. Приміщення має бути розташоване по далі від чистих приміщень, тому що тверде паливо є найбільшим забруднювачем.

  Коли будете робити опалення на рідкому паливі, то у вас має бути місце і ємність де його зберігати. Для зберігання цього палива вам буде потрібно резервуар з об'ємом не менше 1-2 м³. Якщо у вас буде резервуар об'ємом 2м³ і більше, то потрібно його зберігати в іншому приміщенні, ніж котельня або зберігати поза домом. У котельні заборонено зберігати за правилами техніки безпеки. Також потрібно забезпечити під'їзд цистерни до цього резервуара.

  Резервуар для зрідженого газу потрібно також зберігати не в будинку, і відстань повинна бути не менше ніж 3 м, в незалежності від його обсягу. Для опалення індивідуального будинку, взагалі вистачає резервуара об'ємом 3м³.

  Якщо хочете використовувати електроенергію, то ваша електромережа повинна забезпечити вам потрібну потужність.

  Коли будете використовувати газ, то повинен бути підведений до вашого будинку газопровід і тиск у ньому повинне буде задовольняти потреби вашого котла.

  Газові та твердопаливні котли встановлюються в окремому приміщенні, яке відокремлене від житлового приміщення. Газові котли, потужність яких менше як 30 кВт, можна встановлювати в будинку на кухні, ванній або передпокої. Але кубатура цього приміщення повинна бути як мінімум 6,5 м³, - якщо у котла закрита камера згоряння. І більше як 8 м³, - де відкрита камера згоряння. Висота самого приміщення повинна бути вище, ніж 2,2 м.

Витяжка котла.

  Приміщення, в незалежності від виду палива, має бути оснащене витяжною вентиляцією. Переріз цієї вентиляції повинен бути мінімум 200 см². Потрібно також встановити приточну вентиляцію, де переріз її повинен становити 200 см².

  При спалюванні в котлах палива утворюється дим або інший продукт згоряння. І його потрібно відводити від котла, за межі приміщення. Для цього монтується димохід. Виняток становлять котли, в яких закрита камера згоряння. Там продукти згоряння відводяться через стіну, за допомогою труби діаметром більше ніж 10 см.

  Найпростішими в обслуговуванні є електричні котли. В інших котлах, де є механічні пристрої необхідно періодично їх оглядати. Потрібно проводити регулювання пальників. Особливо це стосується рідкопаливних котлів. Там цю процедуру потрібно робити після кожної поставки для вас палива. Тому що пальник буде коптити і забруднюватися. Потрібно очищати димові канали та димоходи. У котлах і камінах регулярно потрібно видаляти попіл або шлак.

  Температура в будинку не завжди постійна. Вона періодично може збільшуватися або зменшуватися залежно від зовнішньої температури і погодних умов. А тому постійно потрібно регулювати температуру. Легше вона регулюється в електричному опаленні. Повітряне опалення також менш інерційне. Водяні системи опалення більш інерційні, тому регулювання там більш довге. Газові котли та рідкопаливні в регулюванні температури швидкі. Твердопаливні котли дуже інерційні. Тільки сучасні твердопаливні котли оснащені системами автоматичного регулювання, менш інерційні у регулюванні.

  Надійні - це найпростіші системи опалення. Найменше клопоту приносять перевірені і найбільш популярні системи. Вони вже максимально вдосконалені і всі елементи працюють добре. Найнадійнішими в даний час, є системи, що працюють від електрики. Опалення на електриці просте і дуже рідко виходить з ладу. Прості газові і рідкопаливні котли також надійні. А сучасні котли, які оснащені суперсучасними енергозберігаючим обладнанням, менш надійні в наших реаліях.

Система оопалення.

  По установці, найбільш прості системи - це системи, що використовують електроенергію. Досить розмістити це обладнання по приміщенню, підвести до нього кабель і поставити запобіжні та регулюючі засоби. Системи з водяним обігрівом складні по монтажу. Потрібно розводити труби по приміщенню до радіаторів, або розкладати по підлозі, якщо монтуєте теплу підлогу. Підключати радіатори та регулюючі пристрої. Біля котла встановлювати циркуляційний насос з розширювальним баком, перекриваючі крани і захисні клапана. До котла підводити газ або рідке паливо. І будувати димоходи для відводу продуктів згоряння. Повітряне опалення вимагає попередньо змонтованих каналів, по яких тепле повітря буде надходити в приміщення.

  При розрахунку вартості системи опалення потрібно враховувати не тільки вартість обладнання, але і вартість енергоносіїв, а також вартість зберігання і транспортування енергоносіїв. А також додаткові витрати, такі як вартість періодичних оглядів а також технічних обслуговувань системи. Не забудьте врахувати і вартість електроенергії для циркуляційного насоса і вентиляторів.

  Враховуючи всі ці параметри можна вибирати тип системи опалення для вашого будинку або квартири. Встановлюйте систему опалення і насолоджуйтеся комфортом у своєму будинку.

Системы отопления