Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Ущільнювачі і герметики для різьбових з'єднань.

Герметики та ущільнювачі.

Різьбові ущільнювачі.

  Частою помилкою монтажників системи опалення є неправильний підбір ущільнювачів для різьбових з'єднань. Раніше при ущільненні різьбових з'єднань використовували льон. Але зараз дуже популярними стають сучасні ущільнювачі: це тефлонова нитка або термостійкий силікон. Тому монтажники можуть для економії використовувати дешеві ущільнювачі. Або такі ущільнювачі що не витримують високої температури. При нагріванні до високої температури, герметик не витримає високої температури, і буде прорив в системі. Почне витікати теплоносій.

Стрічка ФУМ.

  Стрічка ФУМ для ущільнення різьбових з'єднань, це стрічка з тонкою фторосплавною плівкою. Перевагою її є легкість згвинчування фітингів і хороша хімічна стійкість. А недоліком недостатня надійність герметизації через відсутність адгезії до ущільнюючих поверхонь. При коливаннях температури в системі з гарячою водою з'являється вилізання стрічки з різьби і появляється витік теплоносія. Ця стрічка не підходить для трубопроводів, де існує вібрація. При ущільненні фітингів з грубою різьбою стрічка руйнується при згвинчені, а з малою різьбою з'являється витіснення при з'єднанні.

Невисихаючі герметики для різьбових з'єднань.

Невисихаючі герметики.

  Ці герметики для різьбових з'єднань дуже зручні і прості для герметизації з'єднань труб. Це дуже в'язка паста, виготовлена з синтетичних смол і масел з наповнювачами. Вони використовуються в безнапірних системах, де немає тиску. Перевагою є те, що вони змащують поверхню різьби, захищають від корозії, і запобігають тертям при складанні. Недоліком є невисока надійність ущільнення і певна межа граничного тиску. З'єднання цими герметиками не надто міцне, слабка хімічна стійкість до агресивного середовища.

Герметики для різьбових з'єднань на основі розчинників.

  Це висихаючі пасти, які використовуються з лляною обмоткою. Перевагою є те, що змащується різьба, паста засихає і стає стійкою при появі тиску в системі. Цим методом з'єднання добре фіксується. Недоліком є те, що при великих зазорах усаджується герметик в процесі висихання. Тому потрібно додатково робити підтяжку фітингів.

Ущільнювальна тефлонова нитка.

Ущільнювальна тефлонова нитка.

  Це шнур виготовлений з синтетичного волокна і просочений тефлоном. Перевагою є те, що це найбільш технологічний в даний час метод ущільнення різьбових з'єднань. Це дуже проста технологія, висока надійність і низька собівартість матеріалу. Перевагою є те, що він ефективний при експлуатації з холодною і гарячою водою до 120 °C. Можна його використовувати в різьбових з'єднаннях газопроводів і систем стисненого повітря. Можна його накладати на мокру різьбу і при низькій температурі. Ця тефлонова нитка стійки проти корозії. Недоліком є тільки те, що ця нитка нестійка до хімічних агресивних середовищ, тобто до різних антифризів. Це нестійкість може призвести до втрати герметичності і витік речовини.

Анаеробні гелі для ущільнення різьбових з'єднань.

  Це рідкі суміші з різною в'язкістю, тривалий час залишаються на повітрі і не змінюють свої властивості. Якщо вони потрапляють у вузькі зазори, де немає кисню, і контактуючи з металами то швидко полімеризуються. Що не дає їм робити усадку або розширення. Утворюється дуже міцна і тверда пластмаса, яка заповнює всі зазори і створює адгезію до металу. Утворюється дуже надійна герметичність, яка стійка до тиску і різних скручень на з'єднанні. Вона дуже легко наноситься на з'єднання. Залишки залишаються на повітрі, і не тверднуть. Тому їх легко прибрати за допомогою ганчірки, а з середини промити водою з милом. Ця суміш дуже високо стійка до хімічних рідин та антифризів. Вона дуже добре ущільнює труби малих і великих діаметрів. Недоліком є тільки те, що не можна використовувати для труб з діаметром більше 4 дюйми. А також при пониженій температурі, інакше вона дуже довго полімеризується. Використовують її тільки на чисту і суху поверхню.

Лляне волокно з використанням свинцевого сурику на оліфі.

Лляне волокно.

  Цей метод ущільнення різьбових з'єднань до цих пір ще дуже поширений у наш час. На цьому методі базується монтаж систем опалення, водопроводів і газопроводів. Свинцевий сурик на відміну від залізного сурику добре захищає поверхню різьби фітингів від різної корозії. Тому не можна замінювати свинцевий сурик залізним. Також не можна використовувати лляне волокно як "сухе пасмо". Воно без всякої фарби викличе корозію металу. Перевага цього методу: невисока вартість і матеріал завжди доступний. Міцна фіксація з'являється за рахунок великого зусилля, яке виникає при затягуванні, і за рахунок адгезії, коли висихає оліфа. Недолік: необхідність мати професійні навички для якісного складання такого з'єднання. Велике зусилля при затягуванні фітингів може зруйнувати деталі. У такому ущільненні з часом може пройти теплове руйнування волокон льону, яке призведе до витоку води. Затруднений демонтаж з'єднання, коли фітінг підігрівається до температури вигорання льону.

Системы отопления