Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Котли твердопаливні.

Котли твердопаливні.

  Коли з'явилося перше центральне опалення, то першими були котли, які працювали на твердому паливі. Вони використовували як паливо - вугілля або дрова. За своєю структурою вони були примітивними і простими. Але з часом вони удосконалилися і стали більш економічні і з'явилися пристосування, які дуже допомагають в обслуговуванні процесу горіння та регулюванні температури.

Сталеві котли.

  Сталеві котли виготовляються зі спеціальної котельної сталі. Матеріал що йде на виготовлення, це плити і труби, які з'єднуються за допомогою зварювання. Для виготовлення використовують сталь товщиною 3 - 5 мм. Тонка сталь може деформуватися й швидше піддаватися корозії, якщо вони будуть не правильно використовуватися. Тобто буде не підготовлена вода або буде використовуватися паливо низької якості. А більш товста сталь довго буде нагріватися, що малоефективно. Котел буде інерційним і матиме велику вагу.

  Але сталеві котли мають таку гарну властивість як ремонтопридатність. Непридатну ділянку легко можна вирізати і замінити на нову. Котел між облицювальною поверхнею і самою робочою частиною ізольований термічної ізоляцією. Це зроблено для того щоб він не грів котельню.

Котли твердопаливні із середини.

  Зараз для більш ефективного використання котли роблять двох або навіть трьох тягові. Тобто друга і третя гілка тяги являє собою труби, по яких проходять гарячі гази. А з зовні ці труби омиваються водою, яка таким чином відбирає тепло з них. Але так як шлях руху газів збільшується то потрібно примусово ці гази виштовхувати з котла, тому що самої тяги буде не вистачати. Для цього використовують вентилятори, які нагнітають повітря в топку і таким методом виштовхують продукт згоряння в димохід.

Чавунні котли.

  Чавунні котли більш стійкі до корозії і різним агресивним засобам. Але вони менш стійкі до перепаду температур. При цьому вони будуть розтріскуватися. І цю зіпсовану частину не можна відремонтувати, а потрібно міняти повністю. Що дуже накладно, або навіть не можна замінити. Чавунні котли зроблені за технологією секційних конструкцій. Тобто як чавунні радіатори. У випадки пошкодження секцій замінювати можна тільки пошкоджену частину, а не цілій котел. Це сприяє здешевленню ремонту. Перевага чавунних котлів полягає в тому, що в порівнянні їх розмірів зі сталевими котлами, теплова потужність їх більша.

  Прості твердопаливні котли оснащуються простою системою регулювання температури. Вона полягає в тому, що коли температура піднімається вище потрібної межі, то засувка на нагнітальному котлі автоматично прикривається і повітря надходить в меншій кількості. Коли температура зменшується, то засувка відкривається і повітря надходить в котел в більшій кількості.

Котли твердопаливні з апаратурою.

  У просунутих моделях твердопаливних котлів вже встановлюють додаткові системи управління опаленням. Крім нагнітального вентилятора може вже бути встановлений циркуляційний насос. І ці додаткові засоби можуть працювати з датчиками температури, такими як кімнатний термостат або погодний регулятор. Вентилятори, керовані датчиками температури нагнітають повітря в залежності від потрібної температури за рахунок відкривання і закривання засувки.

У твердопаливних котлах є свої переваги і недоліки.
  Переваги:
  - повна автономність,
  - паливо для них дешеве і можна використовувати крім вугілля ще дрова, пелети і торф'яні брикети,
  - вони можуть працювати з бойлерами для нагрівання води.

  Недоліки:
  - низький ККД - десь 80-85%,
  - потрібно спеціальне приміщення, де має зберігається паливо,
  - певна кількість палива повинно завжди бути біля котла,
  - потрібно періодично завантажувати паливо в котел в ручну,
  - через деякий час, приблизно раз в день потрібно очищати від продуктів згоряння.

Системы отопления