Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Термостатичні клапани.

Термостатичний клапан

  Термостатичні клапани зараз застосовуються дуже часто в системах опалення. Обладнання опалювальної системи термостатичними клапанами дозволяє зменшити витрату енергії. Термостатичні головки що знаходяться в середині клапана радіаторів автоматично відкривають або закривають засувку і в приміщенні підтримується стабільна температура.

  Придбання та установка клапанів швидко окупається оскільки витрата енергії при їх використанні знижується іноді на 25% у порівнянні з тим коли система не обладнана автоматичними регуляторами. Дуже хороший ефект дає застосування термостатичних клапанів для батарей. Вартість їх окупляється приблизно за 2 сезони.

Види клапанів.

  Термостатичні клапани виробляються різних форм типів і видів залежно від типу підведення труб до батареї.

Термостатичний клапан прямий.Термостатичний клапан кутовий.Термостатичний клапан осьовий.

  Прямий клапан застосовується коли труби підводяться до батареї по поверхні стіни.

  Кутовий клапан застосовується коли труби підводяться до батареї з під підлоги.

  Осьовий або кутовий клапан - застосовується, коли труби підводяться до батареї зі стіни.

  Для батарей з підключенням з боку потрібен комплект в якому є клапани і термостатичні головки. Радіатори з підключенням знизу зазвичай вже обладнані клапанними вкладишами, до них слід купити тільки термостатичні головки.

Принцип дії.

  Автоматичне регулювання температури відбувається без використання додаткового джерела енергії під дією обсягу речовини що заповнює пружну порожнину всередині термостатичної головки. Ця речовина розширюється зі зростанням температури і стискається коли температура знижується.

  При розширенні, спеціально-яке це регулює речовина збільшується в об'ємі й тим самим давлячи на поршень клапана прикриває його, зменшуючи подачу гарячої води в батарею, і батарея гріє з меншою силою. Якщо температура в приміщенні зменшується, порожнина зменшується в об'ємі, а клапан відкривається підвищуючи приплив гарячої води.

Регулювання клапана.

Шкала регуліровки.

  Термостатичні клапани дозволяють встановити температуру потрібну в приміщенні. Температура встановлюється поворотом ручки головки з розміщеною на ній шкалою з цифрами від 1 до 5. Цифра 5 означає що клапан відкритий максимально і радіатор опалення працює на повну потужність. Оптимальна температура та економне використання енергоносіїв в правильно розрахованій системі зазвичай відбувається коли показник виставлений приблизно в середньому положенні.

  Установка регулятора головки в положення 1 тримає в приміщенні чергову температуру близько 6 С яка дозволяє не замерзнути системі коли ніхто не користується приміщеннями. Можливе повне перекриття клапана і припинення припливу води в радіатор коли потрібно повністю відімкнені опалення в кімнаті.

  Годинники вбудовані в термостат дозволяють запрограмувати час коли клапан обмежить приплив води в батарею і в приміщенні буде низька температура, а поверне її до нормального значення в певний час. Тим самим ми будемо економити енергоресурси.

Багатофункціонали c регулятором і таймером.

Багатофункціонали.

  Крім звичайних термостатичних головок які повністю укомплектовані та робочі, існують більш складні пристрої це головки з виносним датчиком температури. Підключений на певній відстані датчик розміщується в потрібному місці де він вільно обдувається повітрям і на нього не світить сонце. Такий пристрій застосовується якщо клапан закритий предметами, тобто коли температура навколо нього сильно відрізняється від температури в приміщенні.

  Для батарей які розміщені у вузьких нішах: наприклад для підлогових конвекторів існують головки з віддаленим регулятором температури. Вони застосовуються щоб не було проблем доступу до регулятора.

  

Проблеми монтажу.

  Основною проблемою збору пристроїв, монтажу та підключення є сумісність усіх пристроїв зроблених різними виробниками. Така ситуація виникає коли куплені плоскі радіатори з нижнім підключенням, коли вони вже обладнані клапанними вкладишами та до яких потрібно підбирати головки. А тому необхідно ретельно підбирати діаметр різьби та довжину поршня клапана.

  Деякі виробники в інструкції повідомляють сумісність клапанів і вкладишів з виробниками інших моделей. Сумісна дана модель головки або неправильно підібрані клапани хоча і допускають з'єднання, але не будуть підтримувати постійну температуру.

Експлуатація клапанів.

  Експлуатація клапанів з термостатичними головками ще повністю не гарантує значної економії енергії. Треба ще вміло ними користуватися. Установка регулятора головки в такій позиції щоб температура в приміщенні не була вище температури комфорту це зрозуміло. Але ще слід враховувати такий момент що великі втрати енергії відбуваються під час провітрювання приміщень коли відкривається, вікно.

  На термостатичну головку потрапляє холодне повітря зовні, яке охолоджує клапан і радіатор інтенсивно підігріває повітря яке тут же виходить через відкрите вікно. Тому потрібно закривати клапана радіаторів під час інтенсивного провітрювання. Це виключає значні втрати тепла, тому що вікна взимку відкриваються на кілька хвилин. Завдяки великій кількості тепла накопиченому в стінах приміщення повернення температури до нормального рівня настає протягом декількох хвилин після закриття вікна і установки регулятора в оптимальне положення.

Таймер.

  Також енергію можна заощадити підтримуючи різну температуру в окремих приміщеннях. Якщо нам не потрібна дуже висока температура в деяких приміщення, які тимчасово не використовуються, або в спальні, досить відповідно відрегулювати клапана на радіаторах опалення та закрити двері в ці приміщення, щоб тепле повітря не надходило у кімнати де температура повинна бути нижчою. І тим самим ми будемо економити енергію.

   Термостат поєднаний з годинником можна запрограмувати на час щоб клапан обмежував надходження води в батарею і приміщенні буде встановлена більш низька температура, а також таймер поверне її до нормального значення в певний час зниження температури наприклад до 16 с на час коли вдома нікого немає значно заощадити енергію.

Таблиця клапан термостатичний. Таблиця термостатичних головок.

Системы отопления