Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Системи опалення.

  Всі сучасні системи опалення, що застосовуються в приватному житловому будівництві, відносяться до систем замкнутого типу. Це означає, що вони не мають відкритого розширювального бака, більш економічні та точні, не інертні. і як наслідок, зручні в експлуатації.

  Крім розширювального бака, основними компонентами системи опалення є котли (в деяких випадках їх декілька), трубопровід, радіатори, циркуляційний насос.

  Завдяки тому, що сучасні котли швидко нагрівають теплоносій, а циркуляційні насоси також швидко доставляють потрібну кількість тепла в конкретні приміщення, минаючи ті, що в даний момент обігрівати на повну потужність немає потреби.

ОДНОТРУБНІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ.

Однотрубні системи опалення

  Розглянемо застарілі однотрубні системи опалення з природним припливом, це некомфортні та неекономічні з точки зору споживання газу системи. Останнім часом в такі системи опалення почали встановлювати циркуляційні насоси, які збільшують швидкість потоку теплоносія по трубопроводах і більш рівномірно розподіляють теплоносій по дому, але загалом це не вирішує завдань по економії споживання енергоносіїв, так як сама схема опалення морально застаріла і не має можливості модернізації.

ДВОТРУБНІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ.

Двотрубні системи опалення

  У даній двотрубній системі опалення, опалювальні прилади з'єднані між собою паралельно, тобто до кожного опалювального приладу підходять дві магістралі, що подає і зворотня магістраль. Основними достоїнствами даної системи є можливість рівномірного розподілу теплоносія, можливість оперативного регулювання кожного опалювального приладу індивідуально, тому що запірно регулююча арматура не робить ніякого впливу на інші опалювальні прилади, низький гідравлічний опір системи таі, як наслідок, можливість використання труб меншого діаметру.

  Недоліки системи це в два рази, у порівняні з однотрубною системою опалення, збільшена довжина траси трубопроводів, що збільшує вартість системи.

ПРОМЕНЕВІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ (КОЛЕКТОРНІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ).

Променеві системи опалення.

  Різновидом двотрубної системи опалення є променева (колекторна) система опалення. З точки зору енергоефективності це найбільш оптимальний варіант опалення, коли на кожне приміщення йде своя гілка - подає і зворотня труба. Це дозволяє максимально точно підтримувати задану температуру для приміщення з мінімальним негативним впливом на сусідні приміщення будинку.

  Як ми вже сказали, в даній системі встановлюються два колектори, на прямій та зворотній магістралях, до яких підключаються радіатори або тепла підлога. Колектори зазвичай встановлюються в спеціальній шафі і являють собою ділянку труби з безліччю відводів. Призначення колектора - збирати та розподіляти теплоносій за системою опалювання, відповідно, колектор на прямому трубопроводі забирає нагрітий теплоносій від котла і розподіляє між радіаторами, а колектор на зворотній магістралі збирає остиглий теплоносій від радіаторів і подає його в котел.

  Колектори встановлюють у спеціальний шафі, тим самим споживач має можливість компактно розмістити всю необхідну запірну і регулюючу арматуру (запірні крани, датчики і т.д.).

  Модернізувати дану систему і внести тим самим істотний внесок в економію енергії можна шляхом встановлення деяких функцій, що відносяться до системи «Розумний будинок». Насамперед, це датчики зовнішнього управління та обміну даними. Ця функція дозволяє автоматично коректувати температуру теплоносія залежно від температури зовнішнього повітря. Також можна встановити датчики кімнатної температури та визначити пріоритетність контурів. Як правило, мова йде про пріоритет приготування гарячої води. На час роботи бойлера ГВС система відключає теплопостачання допоміжних контурів або теплопостачання всіх інших контурів системи опалення будинку. Це дозволяє зменшити потужність котельної установки, рівномірніше розподілити теплове навантаження в часі і, таким чином, знизити споживання палива.

  До очевидних переваг променевої системи опалення можна віднести: високий ККД, можливість реалізації гнучкої системи контролю температури кожного опалювального приладу, в тому числі за допомогою електроніки. Можливість прихованої установки повного комплексу запірної та регулюючої апаратури (термоголовки, автоматичні і ручні повітревідводчики, запірні крани, датчики температури, датчики протоку і т.д.). Можливість заміни опалювальних приладів без зупинки системи опалення.

  Недоліком системи є висока матеріаломісткість, а значить, і вартість системи.

КОМБІНОВАНІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ.

  Говорячи про сучасні системи опалення, не можна не сказати кілька слів і про комбіновані системи. Це найдорожча, але і в сенсі майбутньої економії коштів найефективніша система. В даному випадку енергія для опалення та гарячого водопостачання черпається в прямому сенсі з природи.

  Типова комбінована система опалення складається з:

  - Газового одноконтурного котла, оснащеного триходовим клапаном, який може працювати із зовнішнім накопичувачем гарячої води та погодним регулятором. Їм можна управляти за допомогою пульта дистанційного управління;

  - З одного або декількох сонячних колекторів, що використовуються для підігріву води, теплоаккумулятора ємністю 250 - 500 л, оснащеного двома змійовиками, насосного вузла і вузла безпеки, а також насоса для наповнення системи теплоносієм (гліколем);

  Іноді до перерахованого обладнання додається камін з водяним «вкладишем». Він виконує функцію допоміжного джерела тепла для опалювальної системи. Водяний «вкладиш» утилізує тепло від горіння дров у каміні, яке в звичайних умовах «вилітає в трубу».

  А також можна підключити в комбіновану систему електричний котел. У нічний час коли електрика коштує дешевше то можна опалювати приміщення електрикою.

  У тих регіонах де можна дістати тверде паливо (вугілля, дрова та ін) за дешевими цінами, встановлюють котли твердопаливні газогенераторні. Ці котли працюють за принципом заклав паливо на добу і воно протягом доби підтримує тепло в системі і тим самим непотрібно постійного підживлення паливом.

Системы отопления