Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Способи регулювання температури в комбінованих системах -
тепла підлога і радіатор.

Комбінована система опалення.

  Систему тепла підлога зараз модно встановлювати. Вона також практична у використанні.

  У сучасних будинках які дуже добре утеплені, і мають сучасні теплі вікна та двері, теплої підлоги вистачає для обігріву приміщення. Такий обігрів приміщення дуже комфортний для людини, у зв'язку з рівномірним вертикальним розподілом температури повітря. По горизонталі - температура рівномірно розподіляється по всій площі та не виникають місця перегріву.

  Але якщо тепла підлога по всьому будинку не встановлюють, а використовують обігрів ще радіаторами. То потрібно регулювати температуру в кожній системі по-своєму. Тому що для батарей потрібна висока температура ніж для теплої підлоги.

  Теплу підлогу не встановлюють в спальнях. Тому що джерело тепла близьке до голови, коли ви спите. А це негативно впливає на здоров'я і сон. Також система тепла підлога дуже інерційна, і швидкість нагрівання й охолодження набагато повільніша ніж обігрів радіаторами. В спальнях підлога дуже часто прикривається товстими килимами та заставлена меблями. Через це з таких причин встановлюють комбіновану систему обігріву будинку.

  Для теплої підлоги температура теплоносія не повинна бути більше ніж 29 °C. А оптимальною вважається 26 °C, для загальних кімнат, кухні та коридору. Для дитячих кімнат вона повинна бути не більше ніж 34 °C. Також вона такою повинна бути для санітарних зон, тобто для ван і туалетів. Тому що в цих кімнатах існує вентиляція, по якій певна частина тепла виходить на зовні.

  Температуру теплоносія для радіаторів потрібно подавати значно вищою, вона повинна коливатися в межах 55 - 70 °C. А для теплої підлоги вона є за високою. Температура теплоносія що використовується для теплої підлоги, для радіаторів є за низькою, і потрібно встановлювати більшу кількість радіаторів. Що призведе до великих витрат.

  Температура теплоносія радіаторів дуже висока для теплої підлоги, що призведе до гарячої підлоги та не комфортного відчуття. Тому ці системи не можна об'єднувати в одну систему регулювання температури.

  Для регулювання температури в системі тепла підлога, існують спеціальні змішувальні клапана. Вони змішують в певних пропорціях теплоносій що виходить з котла з тим, що йде по зворотній трубі та створюють потрібну температуру теплоносія що подається в систему тепла підлога.

  Спосіб регулювання температури теплоносія для теплої підлоги, залежить від розміру приміщення яке будемо обігрівати. Якщо площа приміщення для обігріву велика і температура батарей буде нижче ніж 75 °C, то потрібно використовувати триходовий змішуючий клапан. Його потрібно встановлювати в приміщенні котельні. Теплоносій з котла буде подаватися на цей клапан, а звідти з клапана потрібна температура буде надходити в теплу підлогу. Якщо температура теплоносія буде більше ніж 75 °C, то потрібно використовувати двоходову систему регулювання. Тобто потрібно поставити чотирьох і триходові клапана на подаючу трубу.

Регулюючий модуль Unibox.

  Якщо приміщення не велике, то на систему тепла підлога можна ставити регулюючий модуль Unibox. Він знижує температуру теплоносія до потрібних параметрів. Модуль Unibox складається з термостатичного вентиля з регулюючою байпасною перемичкою, деаеараціоного клапана, термостата і приєднуючих муфт. Модулі Unibox не залежить від електрики.

  Вони встановлюються в конкретних приміщеннях на стіні, де розміщена тепла підлога. Висота розміщення їх повинна бути не менше 20 сантиметрів. А на місце їх розміщення не повинно нічого впливати, по типу протяги або сторонні нагрівачі. Також вони не повинні бути нічим закриті, меблями, фіранками або іншими предметами.

  В залежності від типу регулювання, є:
  - регулювання температури повітря в приміщенні,
  - температури теплоносія в системі,
  - або одночасно обидва регулювання температури.
регулювання температури в системі тепла підлога здійснюється за допомогою термостатичного клапана.

  Модулі Unibox мають певні обмеження. Один модуль може регулювати один контур системи тепла підлога. Контур не повинен бути довше 100 м. Виконаний з труби діаметром 16 мм. А площа приміщення для обігріву повинна бути не більше 20 м².

Ручна задвижка.

  В системі обігріву де використовуються радіатори, температуру регулюють за допомогою ручних або автоматичних задвижок, які стоять біля радіаторів. Ручними регуляторами ви самі вручну виставляєте потрібну температуру. А якщо у вас стоять автоматичні ругулятори, то ви виставляєте потрібну температуру, а вони вже самі регулюють її.

Системы отопления