Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Радіатори опалення.

Радіатор опалення.

  Щоб радіатори створювали вам комфорт і тепло в будинку, потрібно їх правильно підібрати, і ще правильно встановити.

  Підбір радіаторів опалення для системи.
  Радіатори підбирають залежно від стану теплоізоляції будинку. На підбір радіаторів для системи потрібно враховувати потребу в теплі, а також температурні параметри води на вході і виході з котла. Чим нижчі параметри води на вході і виході, тим комфортніші будуть умови в приміщенні. Але в такому випадку площа радіаторів опалення буде більша, а тому вартість радіаторів опалення буде більша. У навісних котлах робоча температура становить 80°C - це на виході з котла, і 60°C - температура на вході в котел.

  На перший поверх потужність радіаторів потрібно брати на 10% більше, ніж розрахована. Також для приміщень які мають дві і більше зовнішні стіни, радіатори потрібно брати на 10% більше ніж розрахована потужність. Збільшить потужність радіаторів опалення на 3-5% і використовуйте термостатичні клапани для регулювання температури в приміщеннях.

  Принцип підключення радіаторів опалення.
  Якщо радіатори виготовлені з боковим підключенням, то подача підключається до патрубку що вгорі радіатора, а обратка до того що знизу. Їх частіше приєднують з одного боку. Якщо довжина радіатора більше ніж 2 метри, або перевищує висоту в 4 рази, то їх приєднують по діагоналі. Подача приєднується до патрубку що вгорі, а обратка до того що знизу, з протилежного боку. Існує також седільне підключення. Принцип його такий, що подача приєднується до нижнього патрубка радіатора з одного боку, а обратка з іншого боку також до нижнього патрубка. При цьому потужність радіатора потрібно збільшити на 10%, ніж розрахована потужність.

  Кількість панелей в радіаторах опалення.
  Сталеві панельні радіатори випускаються одно, двох або трьох панельні. Найкраще передають тепло в приміщення одно панельні радіатори. Вони віддають тепло шляхом випромінювання, а не способом конвекції. Двох панельні радіатори частину тепла передають способом конвекції, і тим самим втрачають 30% ефективності. Вони дорожчі в порівнянні з одно панельними радіаторами. Трьох панельні радіатори найменш вигідні, тому вони не встановлюються в житлових приміщеннях.

Вигляд без підвіконика.

  Принцип установки радіаторів опалення, щоб ефективність віддачі тепла була найбільшою.
  Щоб радіатори краще віддавали тепло, відстань між низом радіатора і підлогою, а також відстань між підвіконням і верхом радіатора має бути не менша ніж 10 см. Можна зменшити ці відстані до 7 см. Але при цьому потрібно збільшити потужність радіаторів на 10%, у порівнянні з розрахованою потужністю. Відстань від стіни до радіатора має бути не менше 3 см. На стіну за радіатором потрібно наклеїти відображаючий спеціальний екран, який буде відбивати тепло від стіни.

  Якщо підвіконня розміщене дуже низько від підлоги, то радіатори можна розмістити на рівні підвіконня. Але край підвіконня повинен бути в рівень з поверхнею стіни. І тим самим підвіконня не буде закривати вихід тепла з радіатора. Радіатор повинен бути трохи коротшим, ніж підвіконня. Тому в таких випадках, коли однопанельний радіатор буде довшим підвіконня, то краще встановити двохпанельний радіатор, який має таку ж потужність. Для установки радіаторів на стіні де немає вікон, беруть високі, але не довгі радіатори. Над такими радіаторами рекомендується встановити декоративне відступ, який буде запобігати руху пилу разом з теплим повітрям. Тому що цей пил буде осідати на стіні і утворювати чорні сліди.

  Регулювання теплового режиму на радіаторах опалення.
  Для регулювання теплового режиму в приміщенні використовують термостатичні клапани. Ці клапани кріпляться до радіаторів в місцях подачі теплоносія. Закриваючи або відкриваючи термостатичну головку на клапані, ми тим самим збільшуємо або зменшуємо подачу рідини в радіатор. І тим самим регулюємо протік рідини через радіатор, і подачу теплової енергії в приміщення.

  Підбір радіаторів в залежності від потреб тепла в приміщеннях.
  Якщо ви хочете регулювати температуру в конкретних приміщеннях. Тобто на день температуру знижувати і ввечері піднімати. То в такому випадку радіатори потрібно брати на 15% більшої потужності. Це дозволить швидше нагрівати приміщення за короткий термін.

Спосіб підключення радіаторів.

  Визначити спосіб підключення радіаторів опалення.
  За яким принципом буде подаватися вода в радіатори, впливає спосіб розведення системи опалення, фінансові можливості та вид підключення. Якщо труби прокладені в підлозі або в стіні знизу радіатора, то використовують радіатори опалення з нижнім підключенням. Якщо труби проходять в стінах або зверху радіаторів, то використовують радіатори з бічним підключенням.

  Підбір відповідних за розмірами радіаторів опалення.
  Коли розрахували потужність радіаторів для приміщення. І визначили місця, де ці радіатори будуть встановлюватися. Тоді відповідно визначають розміри радіаторів. В основному радіатори використовують висотою 60 см. А по ширині радіатори потрібно брати на 25-30 см. коротші, ніж вікно

  Засоби які допоможуть зберегти радіатори опалення при монтажі.
  Фабричну упаковку можна не знімати, а монтаж проводити з упаковкою. Коли ви робите оздоблювальні роботи, також можете не знімати упаковку з радіаторів. Упаковку можете залишити, коли будете запускати систему і прибирати приміщення. Потужність таких радіаторів буде менша, але її вистачить, щоб висушити приміщення. Захисну плівку з радіаторів можна буде зняти тільки тоді, коли будете поселятися в приміщення.

Кріплення радіаторів опалення.

  Кріплення радіаторів опалення на стіну.
  Радіатори продаються з комплектом їх кріплення. Але потрібно враховувати, щоб ці кріплення підходили для ваших стін. В основному в комплект входять кутові або рейкові кріплення, розпірні дюбелі та болти. Якщо стіни виготовлені з гіпсокартонних плит, то потрібно купити спеціальне дюбельне кріплення. Таке кріплення можна використовувати для всіх видів стін. Якщо радіатори невеликі, то кріпити їх можна в трьох точках. А якщо великі або довгі, то як мінімум в чотирьох, а то і шести точках.

Системы отопления