Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Пластикові труби для системи опалення.

Пластикові труби для системи опалення.

  Коли ви встановлюєте систему опалення, то перед вами постає питання, з яких труб вам монтувати систему? Систему опалення монтують із пластикових труб різного виду, або металопластикових комбінованих труб.

  При виборі труб потрібно враховувати не тільки вартість труб, але і час, на який вони будуть стояти. Також щільність з'єднання, вид, складність і спосіб монтажу їх.

Труби із пластику виготовляються полібутиленові, поліетиленові, поліпропіленові, а також комбіновані металопластикові.

Поліетиленові труби.

  Поліетиленові труби витримують значні теплові розширення. Спочатку вони випускалися зі звичайного поліетилену. В даний час вони вдосконалилися і стали випускатись із сітчастого поліетилену. У ньому змінено структуру з'єднань між частинами полімеру. Він став більш тягучим і еластичним. Стійким до розтріскування при навантаженні і став зберігати пам'ять форми. Витримує більш високі температури в порівнянні зі звичайним, в границі від -110 °C до +110 °C. Може працювати при температурі +95 °C і тиску 0,6 МПа протягом 50 років. У нього немає властивості теплового розширення, а тому не потрібно додаткових параметрів для цієї компенсації. Його можна монтувати при мінусових температурах до -15 °C.

  Для з'єднання поліетиленових труб на даний час виробники пропонують фітинги виготовлені зі сплаву міді, цинку та олова. А також дешевого хімічного полімеру - поліфеніленсульфону. Він витримує пластичні деформації механічних навантажень при високих температурах.

  Поліпропіленові труби мають кращу еластичність в порівнянні з поліетиленовими трубами. При згорянні вони не токсичні та мають самопогасаючі властивості. Поліпропіленові труби виготовляються з поліпропілену марки СРН і РРR, а також з іншого різновиду - стабілізуючого поліпропілену. В ньому є тонкий шар перфорованого алюмінію, який зменшує теплове розширення. Ці труби з'єднують між собою полідіфузорним зварюванням або за допомогою фітингів на основі поліпропілену.

Полібутиленові труби.

  Полібутиленові труби застосовуються для системи опалення, де температура менше ніж 95 °C і тиск 0,6 МПа. Полібутилен стійкий до дії синтетичних і мінеральних масел, жирів. Не здатні пошкодити його засоби для чистки та алкоголь. Витримує замерзання і відтаювання, а також механічний вплив на нього. Він не тріскається при навантаженні та не стирається. У ньому на внутрішніх стінках не розмножуються бактерії, і стінки не покриваються різним брудом.

  Полібутилен дуже еластичний, і труби з нього можна скручувати в бухту, а після розкрутки вони легко розпрамляються. Недоліком цих труб є те, що вони легко загоряються і не стійкі до хлору. Ці труби не можна покривати фарбою виготовленою на основі органічних розчинників, що містять бензол і толуол. Їх можна покривати фарбами на водній основі типу акрилові фарби. Труби з полібутилену з'єднуються фітингами на основі також полібутилену або методом полідіфузійного зварювання.

Металопластикові труби.

  Металопластикові труби це труби виготовлені з тонкого алюмінію і покриті ззовні таі з середини поліетиленом РЕХ або поліпропіленом. Ці труби за своїми властивостями, такі як труби з поліетилену, тільки в них термічне розширення дуже мало і висока міцність. Алюміній забезпечує цим трубах не пропускаємість кисню і забезпечує стабільність її форми. Ці труби використовуються для системи тепла підлога. Для з'єднання цих труб використовують різні фітинги. Від латунних до полівініліденфторидових, - це фторопласт з великою міцністю, твердістю і хімічною стійкістю.

Системы отопления