Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Підлогове водяне опалення OVENTROP.

Опалення OVENTROP

  Німецька компанія Oventrop - світовий лідер у виробництві устаткування для систем підлогового водяного опалення. Вона дотримується традиційного і продуманого для себе підходу, повної комплектації всіх складних систем усіма високоякісними компонентами, тобто споживачеві надається весь комплект з одних рук. Це забезпечує легкість її монтажу і дуже високу надійність при експлуатації.

  Обов'язковим елементом для системи підлогового водяного опалення є труба, яка кладеться в бетонну стяжку підлоги будівлі на стадії її заливки та використовується для подачі теплоносія в монолітну плиту підлоги будинку. Специфіка теплої водяної підлоги не дозволяє застосовувати будь-які труби які продаються в магазинах, вони повинні відповідати певним вимогам і характеристикам: довговічність, гідравлічний опір по мінімуму, хороша прокладність в різні складні геометричні конфігурації, 100% захист від дифузії кисню ззовні, невелике лінійне температурне розширення, легкість, стійкість до різних корозій і утворення мінеральних солей, можливість з'єднання з різним типом розподільних систем.

  У найбільшій мірі задовольняє цим вимогам універсальна багатошарова металопластикова труба «Copipe» (PE-X/AI/PE-X), яку Oventrop пропонує для застосування в системах підлогового водяного опалення.Металопластикова труба легко вкладається в різні конфігурації контурів теплої підлоги.

Регулюючі вузли

  Для організації багатоконтурного підлогового водяного опалення з автоматичним регулюванням, Oventrop пропонує багатофункціональні розділово-регулюючі вузли, які включають в себе розподільні колектори (гребінки) з якісної нержавіючої сталі для подачі та повернення теплоносія з набором приладів для контролю, регулювання, випуску повітря, зливу та заповнення системи. А також спеціальні насоси, а також змішувальні вузли Regufloor Н для підтримки циркуляції теплоносія в контурах теплої водяної підлоги та обмеження його температури за рахунок підмішування зворотної охолодженої води за допомогою трьох ходового вентиля і терморегулятора з датчиком температури, а також монтажні шафи різної геометрії та розмірів.

  Колектори мають можливість приєднання від 2 до 12 контурів теплої водяної підлоги, причому подаючий колектор має вбудовані термостатичні вентилі з можливістю приєднання до них регулюючих сервоприводів, які автоматично змінюють подачу теплоносія в контур. Поворотний колектор може мати вбудований вимірювальний ротаметр або вентильну вставку для регуляції гідравлічного опору контуру. Oventrop пропонує сервоприводи для двох, трьохпозиційної та пропорційної регуляції подачі. Чутливим елементом, який керує роботою сервоприводов, служить настінний кімнатний термостат або термостатні годинник, на яких виставляється необхідна температура приміщення, а також, в разі необхідності, часовий графік включення підлогового опалення.

  Зауважимо, що підлогове водяне опалення є одним з найбільш економних і енергозберігаючих видів опалення взагалі, так як там застосовується теплоносій з низькою температурою, а напрям потоку теплого теплоносія і розподіл температур в приміщенні, що обігрівається близькі до оптимальних. Коли в повній мірі використовуються пропоновані компанією Oventrop технічні можливості для гідравлічної і температурної регуляції системи, ми маємо можливість досягти чудових результатів з точки зору економічного використання тепла.

Мінеральні мати

  Поруч з системами укладання труби на мінеральні мати з бобишкамі і кріпленням їх за допомогою скоб на гладкі мінеральні мати, які використовуються для звичайної мокрої бетонної стяжки, Oventrop пропонує систему сухого укладання «Cofloor». Компоненти для сухого укладання можуть застосовуватися як для нових будівель, так і для модернізації будинків старої споруди. Монтажні мати для сухого укладання гріючих труб зроблені зі спіненого полістиролу і мають товщину 25 мм. Ці мати є хорошою ізоляцією а також несучою основою для теплопровідних пластин з оцинкованої бляхи, рівномірно поширюють тепло по всій поверхні підлоги.

  Особливе розміщення канавок в пластинах дозволяє провести укладання металопластикової труби Oventrop Copipe 14x2 мм за спіральною схемою. Гріючий контур з труб, закріплений в пластинах з металу, як завжди, відокремлюється від підлогового покриття шаром із спеціального гіпсокартону. Система сухого укладання труб під підлогу має ряд переваг: не вимагає застосування спеціальних сумішей з бетону; стяжка сухого типу має невелику масу і товщину; передача тепла від теплоносія на всю поверхню підлоги істотно збільшується за рахунок теплопровідних пластин; а стяжка сухого типу не вимагає додаткового тривалого сушіння а також прогріву підлоги(бетонний моноліт підлоги сохне і твердне протягом 3-4 тижнів), і готова до експлуатації відразу після монтажу.

  Крім різних варіантів колекторних систем підлогового водяного опалення, Oventrop пропонує дуже вдале, з економічної і технічної точки зору, рішення для установки одноконтурного теплого водяного опалення. Мова йде про підлогове водяне опалення не дуже великих окремих приміщень з площею до 20 м² (це ванні і туалетні кімнати, кухні, тощо), в тому числі можна використовувати в комбінації з радіаторним опаленням яке встановлено в інших приміщеннях. Для таких випадків Oventrop пропонує дуже компактні вузли для підключення та регулювання нагрівального контуру Unibox, який в даний час знаходить все більш найширше застосування в підлоговому водяному опаленні. Існує 6 різних основних модифікацій вузлів Unibox, які відрізняються між собою способом регулювання контуру теплої водяної підлоги: по температурі приміщення, щодо обмеження температури потоку обратки чи комбінації цих параметрів.

Монтажний набір

  Тут показаний монтажний набір Unibox Е plus, який складається з монтажної коробки, яка укладається в стінну штрабу, попередньо відрегульованого термостатичного вентиля з вбудованим воздуховідводчиком, термостата з відміткою на нуль і вентилів для промивки. Здвоєний термостат регулює контур опалення по температурі по всьому приміщенню в діапазоні 6-30 °C і по температурі потоку обратки теплоносія в діапазоні 18-55 °C. У найпростіших модифікаціях монтажного набору є по одному термостату. Unibox рекомендують використовувати при температурі теплоносія в трубопроводі в якому подається цей теплоносій менше ніж 65 °C.

Системы отопления