Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Монтаж поліпропіленових труб в системі опалення.

Монтаж поліпропіленових труб

  Поліпропіленові труби в порівнянні з іншими, набагато дешевші. Технологія монтажу поліпропіленових труб проста. Але як і у всякої технології є свої нюанси і секрети, які потрібно знати, для того щоб якісно провести монтаж поліпропіленових труб. Ці труби дуже рідко протікають, але якщо протікають, то тільки при неправильній технології пайки.

  Поліпропіленові труби бувають однорідні і комбіновані. Однорідні труби виготовлені з сополімеру поліпропілену. А комбіновані - внутрішній шар виготовлений з поліпропілену. Цей шар покритий алюмінієвою перфорованою фольгою, і поверх фольги покритий шаром поліпропілену. Комбіновані труби відрізняються від однорідних меншим термічним подовженням при нагріванні. Тільки монтаж їх трохи складніший. Потрібно ще зачищати відрізні з'єднання спеціальним інструментом. Поліпропіленові труби випускають для холодного водопостачання (температура 25 °C, з тиском 10 атм.). А також для гарячого водопостачання (температура 60°C, з тиском 10 атм.). Для систем опалення (температура 80 °C, з максимальною температурою 90 °C, і тиском 6 атм.).

  Монтаж поліпропіленових труб проводять за допомогою ручного термічного поліфузійнного зварювання. Поліпропіленові труби які на відміну від металевих труб дуже добре переносять заморожування, вони не дають тріщин. Це все завдяки гарній пластичності, хоча цю якість виробники не гарантують. При кріпленні поліпропіленових труб до стін і конструкцій, використовують пластикові хомути або металеві хомути з гумовими вкладишами. У системах опалення при високих температурах існує таке явище як подовження труб. Цю властивість при монтажі поліпропіленових труб потрібно враховувати. Потрібно лишати місце для компенсації цього подовження, щоб труба могла вільно рухатися. Якщо ви труби розміщуєте в бетонній стяжці, то також потрібно залишати вільне місце для руху труб при нагріванні. Його можна залишити порожнім або заповнити м'яким матеріалом типу мінеральна вата. У місцях, де не буде видно труб, можна створювати компенсаційні кільця з цієї труби.

Техніка пайки поліпропіленових труб для систем опалення.

Пайка поліпропіленових труб

  При пайці і роботі з поліпропіленовими трубами використовують ручний зварювальний поліфузійнний апарат з потужністю 600-650 Вт, для труб в яких діаметр 16-50 мм. А для труб в яких діаметром 63-110 мм. зварювальний поліфузійнний апарат з потужністю 1500-1600 Вт. У цей комплект зі зварювальним апаратом входять відповідні насадки і підставка. Для різання поліпропіленових труб використовують спеціальні ножиці - роликовий труборіз. Існує два види ножиць, один для труб в яких зовнішній діаметр 16-40 мм. А для труб в яких діаметр 16-110 мм. такий же, тільки більший за розмірами. Для роботи з комбінованими трубами використовують спеціальний інструмент для зачистки цих труб від алюмінієвої фольги.

Операція зварювання поліпропіленових труб систем опалення складається з наступних етапів:

  Відріжте поліпропіленову трубу потрібної довжини ножицями. Ці ножиці повинні бути добре заточені, щоб це не привело до деформації особливо тонкостінних труб. Вільні кінці комбінованих труб в середині з алюмінієвою фольгою перед початком пайки слід зачистити спеціальним зачисним інструментом. Таким чином видаляєте поліпропілен зверху труби, а також середній шар який є з алюмінієвої фольги.

  Пайку пропіленових труб потрібно проводити в рукавичках, щоб запобігти випадковому опіку. Так як температура на поверхні паяльника становить 250 °C. Дуже важливо при пайці дотримуватися часу нагрівання. Малий час нагрівання призводить до не дуже міцного з'єднання. А великий час призводить до деформації з'єднання, якщо труби тонкі - 16-25 мм. То тим самим можна закупорити отвір у трубі, розплавленою пластмасою. Пайку поліпропіленових труб потрібно робити дуже швидко, особливо коли низька температура. Це призводить до охолодження поверхні сплаву сполук, і вийде недостатньо міцне з'єднання. Потрібно стежити, щоб елементи приєднувалися рівно, без всяких перекосів. Зафіксоване з'єднання не навантажуйте певний час, щоб воно встигло закріпитися.

  Поліпропіленові труби при монтажі вимагають строгості дотримання технології їх монтажу. Це точне дотримання технології, забезпечує гарантію і надійність роботи опалювальної системи в приміщенні.

Фітинги для поліпропіленових труб.

Фітінги для поліпропіленових труб

  Вони поділяються на фітинги для з'єднання поліпропіленових елементів між собою, а також фітинги які мають різьбове з'єднання. Різьбове з'єднання є роз'ємне і не роз'ємне. Роз'ємне з'єднання, при першому сполучені залишається на постійно. Тому залежно від потреби, використовують певний тип з'єднання. Наприклад, для монтажу лічильника або розширювального бака доцільно брати роз'ємне з'єднання.

  Муфти призначені для зрощування прямих відрізків труб або переходу на інший діаметр, а також для переходу на різьбове з'єднання з зовнішньою або внутрішньою різьбою.

Коліна призначені для повороту на 90 або 45 градусів. Трійники використовуються для утворення відводів або з'єднання трьох труб в гілку.

Системы отопления