Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Модернізація старої гравітаційної системи опалення.

Гравітаційна система опалення

  Ще в багатьох приватних будинках що знаходяться в селах і на дачах використовують старі гравітаційні системи опалення. Ці гравітаційні системи опалення використовують старі котли, великі розширювальні баки, що знаходяться на горищі. Ці баки потрібно утеплювати, щоб взимку не замерзала вода. Постійно стежити, щоб була вода і по потребі доливати її. По дому прокладені товсті труби по стінах, і вони не приваблюють зовнішнім виглядом. Ці системи дуже погано реагують на зміну температури. Вони дуже довго нагрівають будинок. При нинішніх цінах на енергоносії, це дуже енергозатратно.

  Традиційна гравітаційна система опалення має серйозні недоліки:
  • відсутнє використання автоматики через низький тиск в системі;
  • висока інертність системи до тепла, яка повільно реагує на зміну температури повітря;
  • не можна використовувати сучасні низькотемпературні котли (мала різниця температури в подачі і обратці);
  • відсутній оптимальний розподіл тепла, через що радіатори в одних кімнатах гарячі, а в інших холодні;
  • обмеження по установці котла до радіаторів (котел знаходиться в найнижчій точці системи);
  • великі обмеження в прокладці труб (довжини, висоти, а також кількості поворотів);
  • негерметичність що сприяє корозії і утворенню накипу;
  • великі об'єми всіх пристроїв;
  • потрібно використовувати труби великого діаметру.

Циркуляційний насос

  Навіть невелика модернізація старої гравітаційної системи опалення значно поліпшить її технічну характеристику. Для цього потрібно стару гравітаційну систему опалення перетворити на закриту систему, з примусовою циркуляцією води. Це можна зробити, встановивши циркуляційний насос на вихідну трубу, яка відходить від котла. Цей насос відбиратиме гарячу воду від котла, і проганятиме її по всій системі. Це зменшить температуру води в котлі. У будинках, площа яких понад 400 квадратних метрів, часто виникають проблеми довгих гілок, або радіаторів розміщених на другому поверсі. Це можна вирішити за допомогою другого циркуляційного насоса, встановленого на другому поверсі або по довжині гілки. Він буде рівномірно проганяти воду на своєму поверсі або гілці, де він стоїть.

  Циркуляційний насос для системи опалення дуже підвищує ефективність всієї опалювальної системи. У такому випадку необхідна температура в будинку досягається при низькій температурі теплоносія. Циркуляційний насос також зменшує амортизацію котла опалення. Тому котел і вся система опалення будинку буде служити набагато довше. Якщо у вашій системі вже стояв циркуляційний насос, а ви хочете поміняти на новий і більш ефективний. То потрібно міняти на трохи потужніший ніж був.

Розширювальний бак

  Так само потрібно поставити розширювальний бак, і тим самим зробити систему опалення закритою. Це забезпечить вашу систему від утворення в ній корозії і накипу. Вода не буде випаровуватися з неї, і не потрібно буде доливати часто воду. Значить менше буде потрапляти кисню в систему і не буде так швидко проходити корозія всієї системи і котла особливо. А розширювальний бак забезпечить потрібний тис у системі. Система довше буде служити вам.

  По можливості можна поставити перед радіаторами термостатичні клапана. За допомогою цих клапанів ви зможете регулювати температуру в конкретному приміщенні. Тому що при установці старої гравітаційної системи використовувався інший принцип розрахунку системи. Ці радіатори які знаходяться ближче до котла, розміщені вище і вода в них тепла в порівнянні з тими, що знаходяться в кінці гілки. Тому завжди у котла ставили меншу кількість ребер в батареї. При модернізації системи виникнуть проблеми в тому, що наприкінці гілки, де є більше ребер, буде жарко, а у котла прохолодно.

  Якщо ви зробите хоча б таку маленьку модернізацію, то вона поліпшить роботу вашої системи опалення, підвищить комфорт в будинку і заощадить вам гроші.

Системы отопления