Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Кран Маєвського дуже важливий елемент в системі опалення.

Кран Маєвского.

  Ви у себе в будинку змонтували систему опалення. Запустили в систему теплоносій. Включили, а вона не працює так як їй належить працювати. Радіатори не скрізь повністю прогріваються. Причиною цього є погана циркуляція теплоносія через повітряні пробки, які утворилися в системі. Цю проблему можна вирішити за допомогою крана Маєвського. Кран, який був винайдений ще в минулому столітті, і дотепер не має альтернативи для вирішення цієї проблеми

  Кран Маєвського - це запірний кран, який складається з корпусу і гвинта конічної форми. Деталі крана калібровані та щільно прилягають один до одного. Тим самим повністю перекривають теплоносій від виходу з системи. На бічній стороні крана є отвір, через який стравлюється повітря із системи. Корпус крана Маєвського виготовляють з латунного сплаву, який дуже добре протистоїть корозії. Що забезпечує йому довготривалу експлуатацію. Відкривання і закривання крана при стравлюванні повітря з системи виконується за допомогою викрутки, ключа або пальцями в залежності який це кран.

  Якщо система опалення вертикальна, то кран ставиться на всіх радіаторах верхнього поверху. А якщо система горизонтальна, то встановлюється на всіх радіаторах системи.

Зтравлення повітря.

  Кран Маєвського монтується дуже просто. У сучасних радіаторах передбачено місце для установки крана Маєвського. А якщо немає заглушки на радіатор де встановлюється кран, то потрібно поміняти заглушку готову з отвором під кран. Кран встановлюється на верхній частині радіатора з протилежного боку від входу теплоносія. Отвір для стравлювання потрібно направляти вниз і убік від стіни, щоб теплоносій не розпилювався на стіну і його можна було зібрати в місткість.

  При встановленні крана, різьбу потрібно покрити ФУМ стрічкою або лляним волокном, якщо немає гумового або силіконового ущільнювального кільця навколо різьблення. На поронітові кільця встановлювати кран Маєвського не рекомендується.

  Стравлення повітря потрібно проводити відразу після закачування теплоносія. Якщо в систему опалення підключений циркуляційний насос, то потрібно щоб він приблизно 5 хвилин прокачав теплоносій і зігнав повітря в кінці радіаторів. Стравлювати повітря потрібно тільки при непрацюючому циркуляційним насосі. Тоді підставивши посудину для теплоносія під отвір для стравлювання, відкриваємо кран Маєвського. Стравлюють до тих пір, поки не почне з отвору витікати теплоносій. Значить, повітря вже в даній точці з системи вийшло. Тоді закриваємо кран. Таким методом стравлюють повітря з усіх точок, де стоїть кран Маєвського. Розвоздушувати систему опалення потрібно і коли вона дуже довго не працює, тобто після літнього періоду.

  Крім ручних кранів Маєвського існують ще автоматичні крани. Вони встановлюються в системах опалення, де дуже часто ці системи завоздушуються, і в ручну цю роботу робити важко або неефективно. Ставиться також в тих місцях, де доступ до крана обмежений. Автоматичний кран Маєвського сам развоздушує систему. З краном Маєвського, система працює набагато ефективніше та економляться дорогі енергоносії.

Системы отопления