Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Конденсаційні котли для систем водяного опалення приміщень.

Конденсаційні котли.

  При зростанні цін на енергоносії, виробники котлів починають випускати економні котли, використовуючи нові технології. Таким ноу-хау є конденсаційні котли.

  У звичайних газових котлах температура нагрітого повітря при виході з котла охолоджується з 200°C, майже до 140 -160°C. А в конденсаційних котлах до 58°C, тобто до точки роси. Завдяки цій властивості, водяна пара переходить в конденсат і віддає енергію теплоносію що міститься у котлі. У звичайних котлах ця енергія не використовується, а виходить назовні. Для цього в котлі стоїть спеціальний теплообмінник. Цей процес називається рекуперацією енергії, що звільняється при конденсації водяної пари.

  Головною частиною в кожному котлі є теплообмінник. У конденсаційних котлах теплообмінників є два. Або один, але двоступеневий. Перший теплообмінник звичайний, який працює на нагрів води від спаленого газу, а другий охолоджує повітря яке, вже пройшло через перший теплообмінник. Це повітря охолоджується теплоносієм, який щойно надійшов з обратки, до температури яка нижче точки роси.

  Коли повітря досягне температури режиму точки роси, то водяна пара конденсує. Ця пара залишається на стінках теплообмінника і віддає енергію воді, яка потім потрапляє на перший, головний теплообмінник. Використовуючи цей принцип, котел максимально забирає енергію. І температура згораючих газів виходить з додаткового теплообмінника на 10 - 15°C вище ніж температура води, яка подається в котел з обратки.

Конденсаційні котли.

  Додаткові теплообмінники виготовляються з корозостойкого металу, це може бути нержавіюча сталь або силумін (алюмінієво кремінний сплав). Тому що конденсат хімічно-агресивна речовина. Він дуже швидко знищує теплообмінник.

  Нижче під додатковим теплообмінником розміщений піддон з пластиковою трубою. Конденсат під своєю вагою падає в низ в цей піддон. А з піддона по пластиковій трубі конденсат виводиться з котла в каналізацію, або іншим методом поза приміщення.

  За рахунок того, що при виході температура газів дуже низька. А додатковий теплообмінник створює додатковий опір, гази не можуть самі вийти з котла. Тому використовують закриту камеру для згоряння палива, з примусовою подачею повітря в цю камеру. Воно нагнітається спеціальною турбіною в котел. І за рахунок високого тиску, гази примусово виходять з котла в димохід. Для них не потрібно такого димоходу як для звичайних котлів. Гази можуть виводитися за допомогою подаючої труби, в якій є ще один канал, незалежний від того що подає повітря в котел. Конденсаційний котел безпечний, ніж звичайний газовий котел, тому що гази повністю виводяться назовні.

  В основному виробники конденсаційних котлів, на ринок пропонують димоходи власного виробництва. Вони вже підходять за всіма параметрами до цих котлів. Якщо ви встановлює горизонтальний димохід, то потрібно робити невеликий нахил димоходу в бік котла. Це дозволить конденсату зливатися в ємність в котлі а не виводитись назовні.

Конденсаційні котли.

  Всі конденсаційні котли обладнуються автоматикою регулювання температури, так само як звичайні котли. Додатково, ви можете обладнати ще кімнатними термостатами і навіть погодними регуляторами, які встановлені з зовні будинку.

  Конденсаційні котли встановлюються, так само як і звичайні газові котли, тільки потрібно додатково встановити трубу, по якій конденсат буде виводитися з котла в каналізацію або за межі будинку.

  Конденсаційні котли виготовляються для використання як паливо - газ, а також для використання рідкого палива. Але котли на газі більш економічні і придбали велику популярність. Це за рахунок того, що точка роси для газових котлів на 10°C вище, ніж для котлів на рідкому паливі.

  У наших широтах сезон опалення становить приблизно 200 днів. Низька температура повітря у нас триває довгий час. А конденсаційні котли працюють при низькій температурі, і при цьому економлять 15% газу в порівнянні з сучасними газовими котлами, і 30% у порівнянні зі старими газовими котлами. Що дуже ефективно.

  Вони також менше забруднюють повітря за рахунок викиду вуглекислого та інших шкідливих газів. Але недоліком є те, що вони дорожчі звичайних, приблизно в 2 рази. Тому коли ви хочете встановити ці котли, то повинні прорахувати, чи потрібні вони вам. За скільки часу вони вам окупляться.

 
Системы отопления