Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Комбіновані котли для систем водяного опалення приміщень.

Комбіновані котли.

  Комбіновані котли - це котли, які можуть використовувати різні види палива. Це тверде паливо (палети, вугілля, дрова і т. д.), а також працювати на природному газі низького тиску або дизельному паливі. Комбіновані котли зі змінними пальниками буваю на газ та рідке паливо. Це дуже добре, коли у вас ще немає газопроводу, то ви тоді можете опалювати приміщення рідким паливом. Коли проведете газопровід до будинку, тоді можете перейти на газ. Ви змінюєте рідко паливний навісний пальник на навісний пальник на газ. Або в разі якогось непередбаченого випадку, ви можете автоматично перейти з одного типу палива на інший. Також існують комбіновані котли, які можуть працювати на твердому виді палива, і мають навісний паливний пальник на рідке паливо або газ. А новітні модифікації таких комбінованих котлів можуть автоматично переходити з твердого палива, яке згорить на газ або солярку.

  Існують вже комбіновані котли, які можуть працювати на чотирьох видах палива. Це тверде паливо, газ, солярка і ще вони обладнані вбудованим ТЕНом. Це супер універсальні комбіновані котли, так звані багато паливні. Ці багато паливні комбіновані котли мають окремі топки для твердого палива, рідкого і газового. А вбудований ТЕН з потужністю його від 4 до 15 кВт. дозволяє вам використовувати електрику для нагріву теплоносія. Такі багато паливні котли випускаються потужністю від 4 до 300 кВт. Що дає можливість опалювати приміщення з площею до 3000 кв.м. Але за таку універсальність доводиться дуже дорого платити, майже як вартість 4 окремих котлів на різне паливо.

Схема комбінованого котла.

  Комбіновані котли за кількістю топок діляться на одно топкові і дво топкові. Дво топкові котли ефективні в тому, що перехід з одного виду палива на інший не займає багато часу. А також вони можуть працювати одночасно на обох видах палива. Одно топкові комбіновані котли це старі модифікації. Вони більш потужні і надійні, а тому послужать вам років на 15-20 довше ніж двотопкові, але перехід з одного типу палива на інший вимагає більше часу. Потрібно встановлювати заново пальник на газ або для рідкого палива.

  Топка багато топкових котлів виготовляється з чавуну або сталі. Комбіновані котли з чавунною топкою служать довше. Термін роботи виробники гарантують 50 років, а топкам зі сталі гарантують до 30 років. Але котли з чавунною топкою більш важкі і масивні. Тому потрібен для них масивний і посилений фундамент. Комбіновані котли з чавунною топкою завжди виготовляються одно контурні, тому що двоконтурні складні у виготовленні.Комбіновані котли зі сталевою топкою прості в експлуатації, менш громіздкі і краще тримають температуру.

  Дво топкові комбіновані котли мають топку для твердого палива та топку для газового або дизельного палива. Топки зазвичай розділені між собою водним контуром. Що забезпечує ефективне використання палива. У топці для газового або дизельного палива можна встановлювати і змінювати пальник в залежності від ваших можливостей по паливу. Перехід з одного типу палива в одній топці на інший тип палива другої топки здійснюється в автоматичному або ручному режимі. І як правило, дво топкові комбіновані котли завжди оснащені системою для підігріву води.

  Також пальники для дизельного палива оснащені системою для підігріву цього палива до температури 60 градусів. Системи для підігріву бувають електричні, вже вбудовані в пальник або такі що використовують потік теплих газів що виходять з котла.

  Комбіновані котли в порівнянні із звичайними коштують дорожче. Вартість їх залежить від кількості топок, типу пальників і потужності самого котла. Але вся ця вартість компенсується за рахунок того, що ви зможете вибирати паливо за вартістю, і можливістю його купляти. І коли у вас виникнуть непередбачені проблеми.

Системы отопления