Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Канальні конвектори опалення.

Канальный конвектор

  Канальні конвектори опалення які розміщені в кімнатах з великими вікнами, не будуть псувати дизайн.

  Але вони ефективно будуть обігрівати їх. При проектуванні опалення в елегантно оформлених приміщеннях з великими вікнами досягаючими підлоги (великі вікна чи двері, що ведуть на терасу), виникають труднощі в розміщенні радіаторів. У цій ситуації радіатор змонтувати можна тільки на сусідній стіні, але не під вікном. При цьому погіршується ефективність опалення (радіатор краще обігріває повітря, якщо встановлений він в самому холодному місці, тобто під вікном), і обмежується можливість красиво оформити кімнату.

  Можна замість радіаторної системи використовувати систему тепла підлога, але вона є дорожча. Якщо у вас підлогове покриття з дерева (дошка, паркет) то ефективність також не дуже висока, бо дерево є гарним теплоізолятором, воно слабо передає тепло від теплої підлоги в приміщення. Кращим вирішенням цього питання є встановлення канальних конвекторів опалення в прихованій ніші, зробленій у підлозі та закритою зверху решіткою. Це рішення дозволяє підводити тепло до місця де найбільша втрата тепла, і це також збільшить можливість в оформленні приміщень.

  Канальні конвектори опалення в основному виробляються з корпусом, в якому вони монтуються в підлогу. Виробляються також канальні конвектори опалення і без корпусу, але завдяки спеціальній конструкції з високою тепловіддачею, вони встановлюються над підлогою (під низько розташованим підвіконням). Можуть встановлюватися та у відкритих каналах під підлогою.

Корпус конвектора

  Корпуса готових канальних конвекторів опалення зроблені зі сталевого оцинкованого заліза. Стінки корпусів канальних конвекторів опалення добре тепло ізольовані та фарбуються у графітовий колір, так само і пофарбований конвектор. Конвектор виготовлений з мідної труби у формі латинської букви U, і на неї запресовано безліч алюмінієвих ребер, які збільшують площу поверхні теплообміну. Для збільшення ефективності тепловіддачі поверхні ребер канальних конвекторів опалення їх додатково профілюють. Корпус канального конвектора опалення виготовляють з листа нержавіючої або оцинкованої сталі.

  Зверху канал закритий решіткою з дерева або металу (з алюмінію або сталі), пофарбованою в різні кольори. Ширина каналу може бути від декількох сантиметрів до десятка сантиметрів, а довжина від півметра до декількох метрів. Глибина маленьких ніш для канальних конвекторів складає близько 10 см, але існують і глибиною до 70 см. Віддача тепла канальними конвекторами опалення залежить від температури води в них та інтенсивності руху повітря біля них. Продуктивність канальних конвекторів підвищується за рахунок вбудованого вентилятора, який збільшує повітряний потік навколо ребер конвектора.

  Канальні конвектори опалення без корпусу розміщуються у виготовлених в товщі підлоги і добре тепло ізольованих каналах. Між канальним конвектором і дном каналу зазор повинен бути не менше 10-сантиметрів, що дозволяє повітрю вільно рухатися навколо нагрітих ребер конвектора. Решітка, що прикриває канал конвекторів опалення, повинна бути міцною, щоб витримувати певні навантаження.

  Потужність канального конвектора опалення підбирається аналогічно, як потужність радіатора. Але щоб ефект від роботи канальних конвекторів опалення був хорошим, потужність потрібно збільшити приблизно на 20%. Якщо довжина канального конвектора велика, (його довжина іноді перевищує 3 м) то приєднувати його потрібно хрестоподібно (тобто подача з одного боку, а обратка - з іншого). Параметри системи, в якій працюють канальні конвектори, такі як для звичайних панельних радіаторів: температура до 90 °C, тиск до 6 бар (0,6 МРа).

Схема конвектора.

  Коли ви вирішите встановлювати канальні конвектори опалення, то потрібно відразу спроектувати товщину підлоги. Канали є звичайно досить довгими і знаходяться під вікном, недалеко від зовнішньої стіни. Також потрібно враховувати те, що чим більше глибина каналу, тим ефективніше продуктивність конвектора. Також необхідно правильно розмістити вхідну і зворотну труби.

  Нішу, в якій розміщуватиметься канальний конвектор опалення потрібно утеплити, щоб тепло не йшло даром. Утеплити можна пінополістиролом і об штукатурити або обкласти керамічною плиткою, такою яка покладена в приміщенні.

  На канальних конвекторах опалення встановлюють термостатичні клапани з інтегрованими датчиками температури. А регулятор кріплять на стіні, в тому місці, яке найкраще підходить для вимірювання температури і є вільний доступ для регулювання.

  Якщо в приміщенні великі тепловтрати (наявність великих засклених площ), а поверхня є маленька, і не можна встановити систему тепла підлога. То в таких випадках можна використовувати канальні конвектори опалення як доповнення до системи. Але в таких випадках потрібно ставити додаткові елементи автоматики, які дають можливість додатково регулювати температуру в усіх елементах системи.

  Канальні конвектори опалення в основному розміщені біля виходу на терасу або в сад, і поглиблені в підлогу. Тому влітку через відкриті двері, сміття задувається в канал. А значить хоча б раз на рік, а саме перед початком опалювального сезону, потрібно ретельно вичистити канал і конвектор. Зручніше чистити пилосмоктом. Доступ до канального конвектору є можливим після зняття решітки, що прикриває канал.

  Це хороший спосіб обігріву приміщень з балконними вікнами, через те що немає відповідного місця для установки традиційних радіаторів; а площа підлоги маленька для системи підлогового обігріву. Коли перекриття підлоги дерев'яне (що є неефективним для теплої підлоги), або вартість теплої підлоги буде висока.

  Канальні конвектори опалення передають тепло за принципом конвекції (тому їх і називають конвекторами). Холодне повітря, яке проходить біля розігрітих ребристих поверхонь канального конвектора нагрівається ними, його щільність зменшується, нагріте повітря піднімається вгору через решітки, і надходить в приміщення. Його місце займає холодне повітря з приміщення, і цей процес триває.

Системы отопления