Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Інфрачервоні системи опалення.

Інфрачервоні системи опалення.

  Як нагрівальний елемент в таких системах використовується енергія довгохвильових інфрачервоних променів, оздоровлюючих атмосферу в домі. Існує приблизно 30 видів захворювань і станів, які можна лікувати з використанням довгого інфрачервоного випромінювання. Серед них - алергічні захворювання, порушення імунної системи, захворювання обміну речовин, серцево-судинної та репродуктивної систем. Інфрачервоне випромінювання сповільнює старіння і позитивно впливає на стан шкірних покровів. А після цілющих банних процедур це особливо приємно. Крім того, такий обігрівач виділяє велику кількість негативних іонів, які позитивно впливають на нашу дихальну систему.

  У повітрі, працююча інфрачервона підлога здатна підвищити вміст негативно заряджених іонів в 4 рази. Аналогічним чином іонізують повітря «люстри Чижевського» або інші сучасні іонізатори. Теплові промені проходять підлогове покриття і далі прогрівають приміщення, але не так, як традиційні кабельні системи. У випадку з інфрачервоною підлогою нагріваються предмети в приміщені та тіло людини. Рівномірний прогрів всього приміщення відбувається в результаті вторинної конвекції від нагрітих предметів.

  Для утворення сприятливого мікроклімату в приміщені дуже важлива температура, при якій людина відчуває себе дуже комфортно. Доведено, що при використанні інфрачервоного випромінювання вона нижча на 4-5 °C, що дозволить заощадити на споживанні електроенергії. Також в інфрачервоному діапазоні хвиль відбувається і дуже інтенсивне поглинання тепла. Це означає, що в разі використання ІЧ теплої підлоги, при інших однакових умовах, людина буде відчувати себе комфортно при нижчій температурі середовища, а тому буде вдихати більш свіже, не перегріте повітря.

  Робота плівкової інфрачервоної підлоги не створює ніякого шуму, вібрації, запахів, пилу, не буде спалювати кисень. Така підлога має найменші показники по шкідливому електромагнітному випромінюванню (у тисячі разів менші, ніж створювані при роботі телевізора). Основний гріючий елемент - вуглецевий нагрівач, він «закутий» в плівку вищої якості з ізоляційними і вогнетривкими показниками. Срібний провідник надійно ізолює карбон від міді (смужки карбону - це і є ділянка опору). Така плівка не запалюється, не виділяє отруйних парів і чадного газу. Підходить для приміщень будь-якого призначення, у тому числі дитячих кімнат.

  За допомогою інфрачервоної теплої підлоги можна обігріти будь-які горизонтальні, вертикальні, похилі поверхні, а також використовувати її в якості невидимої вбудованої батареї для обігріву приміщень і саун. У індивідуальних лазнях такі підлоги будуть справжньою знахідкою, вони створять неповторний затишок в кімнаті відпочинку або роздягальні.

Монтаж інфрачервоних систем опалення.

Монтажні роботи.

  Плівкова підлога встановлюється без стяжок і клею під будь-яке підлогове покриття, у тому числі і дерев'яне. При цьому особливо важливо забезпечити ощадливий рівномірний обігрів. Завдяки частому розташуванню смуг напівпровідника (через 5 мм) і неможливості перегріву (максимальна температура нагрівання для плівки 150 Вт - 45 °C) дерев'яна підлога захищена від розтріскування. Важливо лише покласти її щільно до плівки не залишаючи зазору. Можна класти таку плівку і під ламінат, і під ковролін, і під лінолеумом. Унікальність плівкової підлоги в тому, що під ламінат, ковролін і лінолеум він укладається без стягування і клею («сухий монтаж»). Термоплівка може встановлюватися і на стару підлогу, а в разі необхідності перевстановлюватися в інше приміщення. У будинках, що мають традиційне котельне опалювальне обладнання, інфрачервоні підлоги встановлюються під плитку у ванних кімнатах і коридорах. Таким чином, нівелюється головний недолік плитки - холодна поверхня.

Інфрачервона тепла плівка.

   Етапи монтажу.

  1. Перед укладанням теплої підлоги підготуйте поверхню - вона повинна бути рівною і сухою. Пам'ятайте, що товщина шару теплої підлоги під плиткою складає 0,8-1,5 см, адже туди входять: теплоізоляційний матеріал (2-3 мм); інфрачервона тепла плівка (0,4 мм); монтажна сітка (1-2 мм); шар цементу або плиткового клею.
  2.Визначте місце для терморегулятора і розподіліть інфрачервону плівку теплої підлоги під плиткою. Пінкою застеляється 60% обігріваючої ділянки.
  3. Покладіть тепло відбивний матеріал. Оптимальні розміри - смуги по 60 см.
  4. Покладіть перфоровану інфрачервону плівку теплої підлоги поверх тепло відбивного матеріалу.
  5. Підключіть всю проводку: окремі частини інфрачервоної плівки, а так само весь комплект до терморегулятора.
  Увага! Слідкуйте за тим, щоб лінії відрізу були ретельно ізольовані.
  6. Змонтуйте терморегулятор і датчик температур (останній можна прикріпити скотчем безпосередньо до плівки теплої підлоги для більш точних свідчень).
  7. Проведіть тестове включення теплої підлоги (якщо неполадки виявляться після укладання плитки, буде складно їх виправити). Перевірити працездатність можна на дотик.
  8. Укладіть і закріпіть монтажну сітку. Для цього по периметру плівки, а так само через отвори, встановлюємо дюбелі. Після цього, саморізами фіксуємо укладені шари.
  Увага! Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити саморізами мідні контакти, а також покриття інфрачервоної плівки - це може привести до розриву контактів. Щоб переконатися, що все в порядку - проведіть ще одне тестове включення.
  9. Проведіть укладання плитки.

Системы отопления