Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Системи опалення з електричним котлом.

Электрический котел.

  Використання електричних котлів в системі опалення це дуже хороша альтернатива газовим котлам. Електричні котли можна використовуватися як основне джерело, а також і додаткове джерело обігріву житлових будинків і побутових приміщень.

  Багато хто думає, що використання електричних котлів дуже дорого обходиться. Тому що вартість електричної енергії з часом зростає. Але витрати на обслуговування електричних котлів практично дорівнюють витратам на обслуговування газових котлів. Але для газових котлів потрібно облаштовувати димохід. Переваги електричних котлів компенсуються витратами на електричну енергію. По зручності експлуатації електричне опалення має конкурента тільки опалення на газі з газопроводу. Але воно виграє в часі монтажу та сумою витрат на обладнання та монтаж системи опалення.

  Також використання електричних котлів заощадить вам на прокладанні комунікацій. На будівництві приміщень з примусовою вентиляцією. А також виготовленні документації. Використання електричних котлів не забруднює повітря пилом від вугілля і запахом від згоряння газу і дизельного палива. Ймовірність виникнення пожеж або інших надзвичайних ситуацій в порівнянні з використанням газового палива значно менша.

  Важливим параметром при підборі електричного котла є його потужність. Електричні котли невеликої потужності виготовляють - однофазні (220 В) і трифазні (380 В). Котли, в яких потужністю понад 12 кВт є трифазними. Більшість електричних котлів, потужність яких понад 6 кВт - це багатоступінчасті котли, що дають можливість економити електроенергію. Вони не включаються на повну потужність в міжсезоння - навесні та восени.

  Електричні котли класифікуються за потужністю на:
  квартирні до 9 кВт;
  котеджні до 30 кВт;
  напівпромислові до 60-70 кВт;
  промислові до 200-300 кВт.

  Електричні котли за рівнем технічного оснащення та комплектації поділяються на такі групи:

  Економ - ці пристрої складаються з гідровузла, в якому розміщені тени та проста автоматика з електромеханічним термостатом. Щоб зменшити габарити котла, циркуляційний насос винесений за корпус котла. Електричні котли даної групи призначені для експлуатації в системі опалення з природною або примусовою циркуляцією теплоносія. Дизайн корпусних деталей в них спрощений.

  Стандарт - електричні котли оснащені декількома ступенями системи захисту, а циркуляційний насос, розташований всередині корпусу котла. Ці котли мають гарний дизайн.

  Преміум - важливою особливістю приладів цього класу є наявність електронної системи захисту та управління температурою, а також можливістю підключення в централізовані системи регулювання мікроклімату. Прилад виготовляється з оригінальним дизайном корпусу.

  Опалювальні електричні котли зазвичай виготовляються настінними. Тільки при потужності більше як 20 кВт - підлоговими. Виготовляють електричні котли одноконтурні та двоконтурні. Останні, використовуються для одночасного забезпечення опалення приміщення та забезпечення гарячого водопостачання.

Электрический котел вид внутри.

  Електричні котли мають певні переваги.
  Невисока вартість, оскільки вони дешевші, аналогічних за потужністю твердопаливних або газових котлів. Простота конструкції та експлуатації, оскільки електричні котли мають невеликі габарити та малу масу. Вони екологічно чисті, не виділяють шкідливих речовин, і вони технологічно безпечні. Електричні котли не вимагають складного догляду, і в експлуатації дуже прості. Вони оснащені вбудованими автоматичними системами контролю і підтримки певної температури. Електричні котли виробляють прості з сучасним дизайном. В даний час електричні котли можуть мати від одного до чотирьох ступенів регулювання потужності. Регулюватися можуть в ручному та автоматичному режимах. А ступінь оснащення електричних котлів цими елементами управління, регулювання та системою безпеки виробники виготовляють в досить широкому діапазоні, тому при підборі котла звертайте на це увагу.

  Недоліком електричних котлів є залежність від вартості електроенергії та відсутність достатньої потужності в певних віддалених селищах. Для підключення електричного котла потрібно посилена проводка, а для котлів великої потужності - трифазна мережа 380 В. У разі великого споживання електроенергії, напруга може падати, що призведе до збільшення сили струму, і це може відбитися на справності автоматики.

  При виборі електричного котла необхідно враховувати площу обігріву. Потужність електричного котла вибирають з розрахунку приблизно 1 кВт на 10 кв.м. добре утепленого будинку, де висота стелі 3 м. Найбільш використовуваними, є двоконтурні настінні електричні котли потужністю 6-15 кВт, а серед побутових - підлогові електричні котли потужністю 20-30 кВт, які використовуються для котеджів.

Размещение електрического котла.

  Електричні котли за вартістю не дуже дорогі. А тому вони більш доступні в порівнянні з іншими котлами для опалення. За обсягом і вагою вони дуже компактні, і встановлення їх займає не дуже багато часу і досить просте. Через те що габарити їх не великі, тому їх встановлюють переважно на стіні. Їх можна розмістити в невеликих кімнатах. Електричні котли не вимагають професійного та складного догляду, і в експлуатації вони досить прості. Сучасні моделі оснащуються вбудованими автоматичними системами управління котла. Електричні котли на вид прості та мають сучасний дизайн. Вони виготовляються з екологічно чистих матеріалів і ці котли не мають шкідливого впливу на навколишнє середовище і людей. Вони безпечніші від котлів, в яких існує відкрита камера згоряння.

  Електричні котли мають ККД близько 100%, і він не зменшується протягом усього часу експлуатації. На відміну від газових котлів та котлів на тверде паливо, які з часом втрачають ККД до 50%. Ступінь оснащення електричних котлів елементами регулювання та безпеки може бути досить широкий. Тому при виборі електричного котла потрібно на це звертати велику увагу. Процес регулювання потужності електричним котлом може відбуватися в автоматичному, чи ручному режимах. Системи електричного опалення майже не вимагають технічного обслуговування.

  При застосуванні електричних котлів в системі опалення в середньому для обігріву 1 м куб. площі витратиться від 4 до 8 Вт електроенергії на годину. Але якщо у вас двухтарифна система оплати за електроенергію, то ви цим можете заощадити гроші. Вельми ефективна та економічно вигідна, комбінована система опалення, така як: газовий котел та електричний котел, твердопаливний котел і електричний котел. Це дає можливість користувачам знизити витрати природного газу в рамках лімітованих за ціною обсягів споживання і забезпечить зручність експлуатації твердопаливних котлів у різні години дня.

  Можна економити та таким способом: використовувати двухтарифну систему оплати за електричну енергію, і застосовувати метод акумуляції тепла коли тариф нижчий. Наприклад, нагріти велику кількості води для використання гарячого водопостачання. Якщо використовувати «двухтарифні» лічильники та програматори температури приміщення, то можна на цьому зекономити до 30% електричної енергії, в результаті підтримки потрібної температури в будинку протягом доби.

  Електричний котел рекомендують не ставити в будинку, площа яких більше як 100 м кв., тому що його потужності може не вистачити. Також він буде споживати багато електроенергії, що може не витримати мережу. Тому електричний котел можна ставити в таких будинках, як аварійний, щоб не залишити будинок зовсім без тепла, якщо не буде працювати з певних причин основний котел.

  Електричні котли поділяють в залежності від виду нагрівального елемента на: електродні та ТеНові (з трубчастим електронагрівачем).

Тенові електричні котли.

  Принцип роботи ТЕНових електричних котлів полягає в передачі теплової енергії від трубчастого електронагрівача (Тена) до теплоносія - антифризу або води. Перевагою таких котлів є те, що їх тепловиділяючі елементи не контактують з теплоносієм. Потужність електричних котлів не залежить від виду та температури теплоносія. Тому в цих котлах використовується ступеневе або плавне регулювання, яке мінімізує перепади напруги при включенні або відключенні електричних котлів.

  В якості теплоносія в цих котлах використовується звичайна вода або антифриз без спеціальної підготовки по електропровідності. Залежно від моделі електричного котла, в комплект можуть входити такі елементи управління: термостат котла, який регулює і підтримує температуру теплоносія. Запобіжний термостат, який захищає котел в аварійних ситуаціях (при перегріві теплоносія), Датчик рівня і датчик тиску теплоносія, який відключає котел при зниженні рівня теплоносія менше від норми. Датчик температури промерзання, який включає котел при падінні температури нижче 5-7 °C і запобіжний клапан.

  До електричних котлів можна підключити кімнатний або вуличний термостат, або також програматор. Термостат тримає певну температуру в приміщенні. Вуличний термостат передає котлу інформацію про температуру за межами приміщення. Програматор задає необхідний графік роботи котла. Регулятори, що працюють в залежності від температури зовнішнього повітря, забезпечують найкраще комфортне регулювання температури усередині приміщення при мінливих погодних умовах.

Електродні електричні котли.

  Котли електродного типу мають інший принцип роботи: нагрівання теплоносія відбувається іонами, що рухаються між електродами котла. Таким чином, за рахунок процесу іонізації теплоносія, відбувається те, що змушує утворюватися позитивним і негативним зарядженим іонам. Згодом одні іони тягнуться до інших, роблячи при цьому тепло. У цих електродних котлах, як теплоносій, в основному використовують воду. Для ефективного обігріву воду необхідно спочатку підготувати, щоб вона забезпечувала гарну іонізацію. Але така обробка води виключає можливість її застосування в комбінованих системах опалення.

  Електродний котел це місткість з розміщеними в ній електродами. Дія електродного котла схожа на проточний водонагрівач. І характерною особливістю цих електричних котлів є дуже високий ККД - близько 96-98% і їх автоматичне налаштування під задані параметри температури носія. При короткому замиканні, витоку теплоносія або перевищенні заданої температури електродні котли можуть самі від'єднуватися від джерела електроживлення.

  Нагрівання води в системі від електродного котла відбувається не моментально, а послідовно. При нагріванні води зменшується її опір, що дозволяє ще краще нагріти всю систему. З урахуванням обсягів вашої опалювальної системи можна налаштувати потрібну температуру нагрівання теплоносія.

Системы отопления