Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Електричний конвектор для системи опалення будинку.

Ковектор електричний.

  Останнім часом помітно зростає будівництво і реконструкція приватних будинків, а також робиться реконструкція і модернізація квартир в багатоквартирних будинках.

  Використовуючи сучасні енергоощадні технології, люди встановлюють і переобладнують опалення приміщень. Останнім часом люди все більше уваги звертають на електричне опалення, яке внаслідок зростання цін на газ і дизельне паливо, набуває широкої популярності. Серед широкого спектру систем електричного опалення, дуже вигідним є опалення за допомогою електричних конвекторів. Це сучасні прилади нового покоління, які призначені для обігріву різних приміщень.

  Принцип роботи електричних конвекторів полягає в нагріванні холодного повітря, що знаходиться внизу приміщення. При нагріванні холодного повітря, воно піднімається вгору, тому що стає легше, а на його місце надходить інше холодне повітря. Тобто використовується принцип природної конвекції. Використовуючи цей принцип і якість конвекторів, їх можна використовувати також і як основну систему опалення приміщення. Електричні конвектори виготовляються з естетичним виглядом, вони зручні та безпечні у використанні.

  У приватних будинках електричні конвектори можна використовувати також і як основну систему опалення, а також як і додаткову. Вони можуть використовуватися для під страховки при різних непередбачених ситуаціях. У приватних будинках їх можна використовувати в тих приміщеннях, куди проводити труби центрального опалення нераціонально. Також сучасні конвектори можна ставити і у вологих приміщеннях. Вони дуже добре сушать приміщення.

  В залежності від типу конвекторів та умов експлуатації, управління конвекторами може відбуватися індивідуально кожним конвектором, а також централізовано всією групою конвекторів. Витрати на монтаж та експлуатацію електричних конвекторів невеликі в порівнянні з іншими системами опалення. А тому сьогодні все більше людей починає використовувати електричні конвектори для опалення приміщень.

Переваги.

  Системи опалення з електричними конвекторами не вимагають великих капіталовкладень. Витрати на придбання та установку електричних конвекторів у 2-3 рази менші ніж на традиційну систему водяного опалення з електричним котлом. Опалення за допомогою електричних конвекторів можна встановлювати в будь-яких приміщеннях: котеджах і дачах, заміських будинках і міських квартирах, офісах і майстернях. Тобто в будь-яких приміщеннях, в яких є електрика.

  Деякі сучасні електричні конвектори виготовляються з подвійною ізоляцією струмоведучих частин, а тому не вимагають підключення до заземлення. Установка і монтаж електричних конвекторів здійснюється дуже швидко, за кілька годин. Встановлювати їх можна навіть після закінчення оздоблювальних робіт, і після заселення в приміщення.

Екологічність конвекторів.

  Електричні конвектори це екологічно чисті прилади. Вони не виділяють шкідливих продуктів горіння, а також вони прості в ремонті та технічному обслуговуванні. Вони дають можливість регулювати температуру в кожному конкретному приміщенні та в широкому діапазоні. Тим самим вони дозволяють більш точно підтримувати температуру в будинку. Електричні конвектори упорівнянні з електричними котлами, споживають на 20-30% відсотків електроенергії менше. В електричних конвекторах існує економічний режим, що дозволяє тримати плюсову температуру. І цим він захищає приміщення від переохолодження, а конструкцію від вологи та утворення грибка. Електричні конвектори до різних коливань напруги в мережі не дуже вибагливі. Вони мають захист від перегріву і багатоступеневу систему безпеки.

Конструкція електричних конвекторів.

Електричні конвектори виготовляються у вигляді суцільного металевого блоку з високоякісним декоративним покриттям. Основою електричного конвекторів є нагрівальний голчастий елемент, який розміщений в середині котла. Голчаті нагрівачі являють собою тонку пластину, виготовлену з діелектричного матеріалу. Ця пластина, густо прошита хромонікелевою ниткою, яка з обох сторін пластини утворює петлі. У такого нагрівача є мінімальна теплова інерція, що дозволяє нагріватися та остигати практично миттєво.

  Трубчасті електронагрівачі (ТЕНи) - це традиційні нагрівачі в середині з ніхромовою ниткою, яка обрамлена сталевою трубкою і засипана кварцовою або периклазовою сумішшю. На цій трубці закріплені алюмінієві ребра. Ребра дозволяють забезпечувати інтенсивну теплопередачу від нагрівача в повітря і тим самим посилюють конвекцію. У цих нагрівальних елементах температура зовні оребрення нижче, ніж в розпеченій нитці. Тому такі нагрівальні елементи менш вибагливі та довговічніші, ніж голчасті.

  Всередині корпусу електричного конвектора встановлюють датчики безпеки, які вимикають електричний конвектор в аварійних ситуаціях. Це відмикання не призводить до функціональних збоїв приладу. Після повторного включення, електричний конвектор відразу починає працювати.

Термостат електричного конвектора.

  В даний час на ринку електричних конвекторів представлені конвектори з вбудованими та виносними термостатами. Якщо термостат вбудований, то регулювання здійснюється ручкою на термостаті, до необхідної температури. Якщо виносної, то температуру він вимірює в тій точці, де він стоїть. Діапазон регулювання температури в термостатах коливається від 5 °C до 30 °C. Термостати по своїй класифікації діляться на електронні та електромеханічні. Електронні термостати більш точно регулюють і підтримують температуру, і заощаджують приблизно 3-4% в порівнянні з електромеханічними. Механічні мають меншу точність підтримки температури приблизно ± 0,5-1 °C, але вони дешевші за ціною. Цим вони впливають на зменшення вартості електроконвектора.

  Якщо приміщення дуже велике, то існують моделі з централізованим управлінням. Вони об'єднуються в одну систему з централізованим одним термостатом, який може регулювати температуру в цілому приміщенні

Вибір потужності електричного конвектора.

  Потужність електричного конвектора вибирається з розрахунком 70 Вт на 1 м², якщо приміщення нормально тепло ізольоване і має додаткові джерела обігріву (наприклад, кухонну піч або камін). А потужність 100 Вт на 1м², береться тоді, коли немає інших додаткових джерел нагріву.

  Потрібно зазначити, що при точних розрахунках параметрів електричних конвекторів, і залежно від конкретних умов експлуатації, необхідно враховувати деякі уточнення;
  при використанні електричних конвекторів, як основний опалювальний прилад, потужність вибирають 40 Вт/м³;
  а при додатковому обігріві в холодну пору року, або при наявності водяного опалення то береться 25 Вт/м³.

  При визначенні потужності системи електричного опалення потрібно враховувати, що енергія використовується не постійно, а лише приблизно протягом однієї третини частини доби.

Системы отопления