Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Ефективна експлуатація котла.

Експлуатація котла.

Турбота про котла.

  Безаварійна, тривала та ефективна експлуатація котла - мрія кожного власника цього дорогого, сучасного устаткування. Але для стабільної, надійної та безвідмовної експлуатації вашого котла, хоч і виготовлений він в найкращій фірмі, потрібні для цього певні умови експлуатації.

Без вологості.

  У більшості котлів є відкрита камера згоряння. Тому для роботи вони беруть повітря з цього ж приміщення, в якому вони стоять. За межами приміщення повітря беруть котли, у яких закрита камера згоряння. У них подача повітря йде по трубі із зовні. Якість повітря (особливо його вологість), сильно впливає на ефективність роботи котла. Чим більша вологість, тим нижче буде ККД котла. Елементи котлів виготовлені з металів, і при цьому вони не завжди добре захищені від впливу вологи.

  Про котли потрібно добре дбати: вони повинні стояти в сухому і чистому приміщенні. Купувати для них тільки якісне паливо, і робити регулярне техобслуговування. Якщо на них осідає волога із повітря, вони можуть піддаватися сильній корозії. У приміщенні з встановленим котлом, повітря має бути сухим. Тому не виділяйте одне приміщення під котельню, пральню або сушку. Тому що повітря для роботи цього котла буде надходити вологе, з цього ж приміщення.

Без пилу.

  Під час ремонтних робіт у будинку, в господарських приміщеннях часто виконуються самі «брудні» роботи. Ріжуть дошки або шліфують їх. Тому роботи, при яких з'являється пил, не слід робити в цьому приміщенні, де стоїть котел. Пил, що осідає на теплообміннику котла, буде знижувати його ККД і може впливати на нормальну експлуатацію котла. Необхідно захистити котел від попадання на нього різних забруднень. А також, щоб не було попадань пилу, коли подібні роботи ведуться біля будинку.

Захист котла від корозії.

Фільтр для води.

  Неочищена вода в системі опалення, а також повітря, що міститься в цій системі, є факторами, які сприяють виникненню корозії в системі і в котлі. У воді, знаходяться відшарування від стінок іржі і водний камінь. Ці частинки разом з водою циркулюють по системі, і осідають в теплообміннику котла. Це призводить до забруднення теплообмінника. Тому на зворотній трубі в системі опалення, необхідно встановити фільтр. Цей фільтр буде затримувати всі забруднення, і запобігати попаданню їх в теплообмінник котла. Це дозволить уникнути передчасного виходу котла з ладу і продовжить експлуатацію котла. Цей фільтр потрібно ставити в старих і нових системах.

  Чистка фільтрів повинна проводиться при періодичному обслуговуванні системи. Особливо вимогливі до якісної води в системі опалення навісні котли. Коли новий котел підключають в стару систему, то необхідно її попередньо промити від бруду. Вода, яка циркулює в закритій системі, через деякий час самоочищається. А тому скрізь, де можливо, потрібно використовувати закриту систему опалення (тобто із закритим розширювальним бачком). У цій системі вода не контактує з повітрям, і тому не проникає кисень в неї. А кисень є головною причиною для корозії в системі.

  Якщо вода із системи нікуди не дівається, то її не потрібно і доливати. Отже, мінімізується проникнення кисню в цю систему.

Тільки якісне паливо для котла.

Фільтр для палива.

Якісне пальне дуже важливе, і ця необхідність відноситься до всіх типів котлів. Паливо, яке не відповідає вимогам, заявленими виробниками котла, знижує не тільки ефективність експлуатації котла, але й може навіть вивести котла з ладу. Паливо радять купувати у перевірених постачальників і не піддаватися на «вигідні» умови. Також потрібно встановити фільтр для палива. Він буде очищати паливо від різних непотрібних елементів, які можуть бути в паливі. Це обов'язкова умова для котлів на газі та рідкому паливі.

Регулярні огляди котла.

  Котли важливо періодично оглядати. Під час періодичного огляду можна виявити різні неполадки, замінити зношені деталі і в результаті можна запобігти можливим аваріям та продовжити експлуатацію котла. Котли працюють у складних умовах, паливо спалюється при високій температурі. За порадою виробників котлів, два рази на рік, це перед початком і вже після опалювального сезону, потрібно проводити огляд і чистку елементів котла. Якщо у вас дорогий котел, цю профілактику зробить найкраще працівник авторизованого сервісного центру.

  Огляди рідко паливних котлів, це регулювання пальника і навіть аналіз продуктів згоряння палива, бажано проводити при кожній конкретній поставці цього палива. І обов'язково коли змінюється постачальник палива. Хороший огляд і технічне обслуговування котла - особливо перед опалювальним сезоном - дадуть вам упевненість, що система опалення весь сезон буде справно працювати. І котел буде добре експлуатуватися навіть при самих сильних морозах. Дбайте про свої котли, забезпечте їм гарний сервіс і обслуговування, і вони вас дійсно не підведуть. Будуть безаварійно працювати довгі роки.

Системы отопления