Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Два котли в системі опалення.

Два котла в системе отопления.

  При монтажі або модернізації системи опалення вашого будинку, ви можете встановити два котли в систему опалення. Газовий котел вам забезпечить комфорт, він не потребує постійного обслуговування. А твердопаливний котел зменшить вам витрати на опалення і буде вам як підстраховочний у разі, якщо у вас будуть проблеми з постачаннями газу. Але щоб змонтувати два цих котли в одну систему необхідні певні умови та потрібно дотримуватися певних правил.

  Система опалення з газовим котлом, є системою закритого типу. Вона захищена від проникнення кисню в систему. Через це, корозійні процеси в цій системі уповільнені. І тим самим вона набагато довше служить. У ній використовується закритий мембранний розширювальний бак. Він забезпечує тиск в системі. Також використовуються керуючі пристрої, які автоматично регулюють температуру в системі.

  У системі з твердопаливним котлом розширювальний бак використовується відкритого типу. Залишок води при перегріванні зливається в загальну каналізацію через зливний отвір. Температуру води в ній автоматично підтримувати дуже важко. Тому що система дуже інерційна. Для об'єднання цих різних систем існує спеціальний теплообмінник. Він розділяє ці системи на два контури.

Рамещение котельни.

  Котельня для твердопаливного котла повинна знаходитися в центрі будівлі на рівні опалювальних приладів, або в підвалі нижче рівня. У підвалі, це най кращий варіант з економії енергоносіїв. Газовий котел може перебувати в самому приміщенні. Але їх можна об'єднати в одному приміщенні, тобто створити котельню.

  Якщо система буде монтуватися з метало пластикових труб, то в котельні це потрібно зробити з труб, у яких існує стійкість до високих температур. Це можуть бути мідні труби. А також встановити механічні фільтри, які затримуватимуть тверді частинки. Ці тверді частинки будуть пошкоджувати шар оксиду міді, що захищає труби від корозії.

  Також там можна помістити бойлер для нагріву води. Вода може в ньому нагріватися від обох котлів, але не одночасно. Обидва котли повинні бути з'єднані з бойлером трубами для подачі гарячої води. Бойлер забезпечить великим об'ємом води в менший період часу, поліпшить комфорт при користуванні гарячою водою.

  Система гарячого водопостачання повинна бути захищена розширювальним баком разом із запобіжним клапаном. Це буде захист від через мірного підняття температури. Також система повинна бути оснащена додатковою циркуляційної трубою і невеликим циркуляційним насосом. Це убезпечить від охолодження води в трубах, що подають гарячу воду, коли всі крани закриті.

Вентиляция в котельне.

  У котельні повинна бути зроблена вентиляція. Повинен бути не закриваючийся приточний отвір з мінімальною площею 200см². За допомогою цього отвору буде надходити кисень в приміщення. Він потрібен для згорання палива. Повинен бути витяжний канал з мінімальним розміром 14 * 14 см. Він повинен бути розміщений під стелею і закритий вентиляційною сіткою.

  Газ до газового котла повинен бути підведений тільки за допомогою сталевих безшовних або прямо шовних труб. Товщина стінок труб повинна бути не менше 1 мм.

  У котельні повинен бути передбачений водопровід для наповнення системи обігріву і бойлера холодною водою. Це обладнання потрібно підключати до водопроводу за допомогою гнучких шлангів. Жорстке з'єднання не рекомендується робити, так як при демонтажі устаткування або його заміні, виникнуть зайві клопоти. А перед шлангами змонтувати крани для аварійного перекриття води.

  Котельня, де будуть розміщені котли повинна бути підключена до каналізації. Для того щоб залишки води, які можуть видалятися з котла могли легко виводитися назовні. А якщо немає можливості підключитися до каналізації, то потрібно змонтувати невеликий колодязь, який дозволить охолоджуватися воді. І також встановити насос, який буде викачувати з цього колодязя воду назовні.