Системи опалення будинку.
Системи опалення будинку Системи опалення будинку Системи опалення будинку
Системы отопления

Циркуляційні насоси.

ЦИРКУЛЯЦІЙНІ НАСОСИ

  Гравітаційні системи опалення в яких вода рухається по трубах самопливом вже відходять у минуле. Навряд чи сучасне будівництво буде оснащуватися подібним монстром це невигідно з будь-якої точки зору. В даний час проблема прогону води в системі опалення це установка циркуляційного насоса.

  Сучасне опалення та гаряче водопостачання зараз оснащують циркуляційними насосами, і внаслідок цього підвищується ККД і тому скорочується витрата палива в котлах, а також підвищується швидкість обігріву приміщень. З'явилася можливість вмонтувати в систему сушку для рушників, а також термостати, за допомогою яких можна контролювати температуру в певних приміщеннях, і ще використовувати труби значно меншого діаметру ніж в системах без використання насоса.

  Зменшується кількість теплоносія, все це зменшує загальну вартість опалення. Також використання примусової прогонки теплоносія дозволяє уникнути корозії в опалювальному котлі яка виникає внаслідок різниці температур в магістралях.

  У багатоконтурних системах опалення обов'язково повинен застосовуватися циркуляційний насос у тому числі в низькотемпературних, тобто в таких системах де температура теплоносія в трубу зворотної подачі 40-50 С, а нагрівається в котлі до 80-90 С.

  Ну і коли ми використовуємо опалення з примусовою циркуляцією теплоносія, підвищується комфорт в приміщенні внаслідок регулювання температури в кімнатах.

Типи насосів.

Насос з мокрим ротором.

  Існують циркуляційні насоси двох типів:

1. З сухими роторами.
2. З мокрими роторами.

  Насоси з сухими роторами застосовуються в промислових системах і фактично не використовуються в індивідуальному будівництві. Насоси з мокрими роторами використовуються як у промисловому опаленні так і в системах індивідуального опалення.

  У насосів з мокрими роторами, ротори як би купаються в рідині, яку перекачують. І нею змащуються підшипники ковзання і таким методом охолоджується двигун. І тому електродвигун такого насоса зроблений без вентилятора чим і знижується рівень шуму. І це ускладнює з'ясування по звуку роботу такого насоса що особливо добре для житлових приміщень.

  Циркуляційні насоси з мокрим ротором можуть перекачувати тільки чисту воду або водоклікові суміші. Вони не передбачені для перекачування інших рідин. Багато марок насосів не дозволяється використовувати для прокачування холодної води при високій температурі повітря в приміщенні, інакше насос вийде з ладу. Насоси з мокрим ротором фактично не потребують обслуговування.

  Циркуляційні насоси з мокрим ротором поділяються на два види:
1. Насоси з типом ручного регулювання швидкості обертання. Це ups star rsb star rs. В них на кришці клемного модуля є перемикач швидкості обертання. Швидкостей може бути дві або три.
2. Насоси з типом автоматичного регулювання швидкості обертання. Це alpha smart а також stratos alpha, stratos.

  У кращих представників цих насосів термін служби складає більше ніж 10 років, а при правильному монтажі і експлуатації перевищує термін роботи багатьох котлів.

Підбір насосів.

Регулювання насоса.

  Циркуляційні насоси які використовують для систем опалення будинків не можна віднести до суто побутових. Їх потрібно професійного підбирати під конкретну систему опалення. Для цього потрібно запросити фахівця який підбере, змонтує насос і запустить його в експлуатацію.

  Насоси підбираються за обсягом подачі теплоносія в м³ на годину, виходячи з потрібної теплової потужності з урахуванням теплових втрат будинку. Для такого розрахунку є спеціальна методика, формули та таблиці які застосовують проектувальники.

  У насосів з мокрим ротором є регулювання швидкості обертання, і тому можна в певних межах регулювати помилку вибору такого насоса, вибираючи відповідну швидкість обертання. Для більшості систем опалення, але не для теплої підлоги насоси підбирають по орієнтовних таблицях для підбору насосів: таблиця 1.

  При підборі насосів може з'явитися ще ряд нюансів які визначають точний підбір насоса. Наприклад: якщо опалювальна площа 250 м², і насос стоїть в підвалі, а кількість поверхів для опалення крім підвалу 3 то для вас насос ups 25 40 може не підійти, а знадобиться насос більшої потужності типу ups 25 60. А якщо опалювальна площа до 80 м², то двошвидкісний насос star rsb 25 4 не підійде, а потрібно трьох швидкісний star rs 25 4.

  Для систем опалення типу тепла підлога існує своя методики підбору насосів. Система вимагає ретельного балансування. На такі системи встановлюється насос більшої потужності ніж в радіаторної системи опалення бо треба прокачувати теплоносій по трубах більшої довжини.

  Насоси нового покоління виготовляються з двигунами вдосконаленого типу. У них усунуто п'ять основних недоліків які властиві насосам з ручним регулюванням.

Насоси нового покоління.

Электронний насос.

  Для обігріву індивідуального житла раджу встановити насос нового покоління, він найбільш зручний для використання в радіаторних двотрубних системах з використанням термостатичних клапанів, а також системах тепла підлога.

  Такі насоси дозволяють значно економити електроенергію. Електроенергію вночі насос stratos pico 25 1 4 використає всього 4 вт, а насос з ручним регулюванням типу star rs 25 4 використає від 30 до 50 вт

  Насоси з автоматичним регулюванням працюють без шуму це те що не властиво для насосів з ручним регулюванням. Насоси з автоматичним регулюванням дуже швидко реагують на зміни в системі опалення. Прикладом цього є: робота термостатичних клапанів на закриття або відкриття системи які змінюють характеристику системи, і насоси не споживають електроенергію.

  Крім цього електронні насоси на відмінну від насосів з ручним регулюванням не потребують ручного розвоздушування. Вони мають ще чималий ряд додаткових переваг яких немає в насосах з ручним регулюванням. Ще один приклад це оснащення електронним дисплеєм який показує споживання електроенергії в певний момент. Кращі насоси такого типу мають гарантію 5 років.

Секрети монтажу насосів.

Розміщення насоса.

  Циркуляційні насоси в закритих системах де використовується мембранний бак треба монтувати на зворотній подачі на відстань чим ближче до розширювального мембранного баку.

  При монтажі насосів в систему опалення часто роблять помилки, які потім зменшують термін служби або виводять його з робочого стану. Найбільш поширена помилка це неправильна установка. Він повинен монтуватися так щоб вал насоса був у горизонтальному стані як на малюнку.

  Модуль насоса з клемами повинен розміщуватися зверху. Систему перед запуском треба акуратно промити, і видалити всі тверді частинки. Перед запуском насоса з ручним регулюванням не завжди його розвоздушують що приводить його до сухого ходу і насос не змащується. Ще така важлива деталь як: після розвоздушування насоса і запуску його, через 5-10 хвилин роботи треба зупинити насос і ще раз розвоздушити його. Даної послідовності слід дотримуватися обов'язково.

Якість насосів.

  Циркуляційні насоси поставляються десятками закордонних виробників. Найпопулярніші є від фірми grundfos іwilo. Ця фірма спеціалізується на виробництві насосів і тому вона має найширші модельні ряди при цьому охоплюючи за ціною широкі позиції як економ так і елітного класів.

  Крім grundfos і wilo сильні позиції у фірми dab calpeda Італія та фірми salmson Франція, а також halm vortex з Німеччини та smedegaard з Данії. Із зазначених - dab повністю належить grundfos а salmson належить концерну wilo. У Таблиці 2. вказані номінальні параметри насосів на максимальній швидкості обертання.

Таблиця 1.
Таблиця 2.
Опалювальна площа m2
Марка насоса
Марка насоса
Q, м³.ч
Н, м
Р1, Вт
до 220
ALPHA2(L) 25-40. Smart A25/4, Stratoc PICO25/1-4UPS 25-40+муфты
2
2
45
до 250
UPS 25-40, Star-RSB 25/4, Star-RS 25/4UPS 25-60+муфты
2,5
3
70
до 300
ALPHA 2(L) 25-60, Stratos ECO 25/1-5, Stratos Pico 25/1-6Star-RSB 25/4
2
2
48
до 380
UPS 25-60, Star-RS 25/6Star-RSB 25/4+муфты
2
2
48
Star-RS 25/6+муфты
2,5
3
84
Насоси з автоматичним регулюванням швидкості обертання
ALPHA 2(L) 25-40
0-2,4
4-1
5-22
ALPHA 2(L) 25-60
0-3
6-1,5
5-45
Smart A25/4,
0-3,6
4-0,3
3-40
Smart 25/6
0-3,6
4,7-1
32-86
ALPHA 2 25-40
0-2,4
4-1
5-22
ALPHA 2 25-60
0-3
6-1,5
5-45
Stratos Pico 25/1-4
0-2,5
4,1-0,5
3-20
Stratos Pico 25/1-6
0-4,4
6-0,5
3-40
Stratos ECO 25/1-5
0,75-2,5
1,9-1
7-59

Системы отопления